
| Źródło: Artykuł sponsorowany
Jakie zielone przestrzenie oferuje swoim mieszkańcom Bydgoszcz?

W rankingu najbardziej zielonych miast portalu polskazachwyca.pl[1] Bydgoszcz zajmuje 7 pozycję pod względem ilości lasów, parków, miejskich i osiedlowych zieleńców. Autor wskazuje, że blisko 35 proc. powierzchni miasta stanowi właśnie zielona przestrzeń. Jeśli jednak z zestawienia wykluczymy powierzchnie lasów, to Bydgoszcz plasuje się aż na 4 pozycji – według rankingu 7,6 proc. powierzchni to miejskie zieleńce w postaci parków, skwerów i innych zielonych terenów. Bardziej zielonymi miastami w rankingu są tylko Siemianowice Śląskie, Rzeszów i na pierwszym miejscu Chorzów.
Mieszkania Bydgoszcz – największe zieleńce miasta
Nie ma wątpliwości co do tego, że najważniejsza zielona przestrzeń miejska w Bydgoszczy to Leśny Park Kultury i Wypoczynku w północnej części miasta. Jest to największy park miejski w Polsce o powierzchni 830 ha, który zna każdy bydgoszczanin, a określany jest na co dzień jako „Myślęcinek”.
W Myślęcinku można znaleźć mnóstwo atrakcji – od szlaków turystycznych dla pieszych i rowerzystów, ekologicznych ścieżek edukacyjnych, przez parki rozrywki i Myślęcińską Kolej Parkową, aż po ośrodek rekreacji konnej, ogród botaniczny czy ogród zoologiczny. Myślęcinek to także miejsce wielu wydarzeń, koncertów i festynów. Mieszkańcy przybywają tu również uprawiać sporty wodne w wakeparku, pograć w golfa, pobiegać, pojeździć na rowerze czy na koniu. Trudno znaleźć drugi tak bogaty rekreacyjnie zielony teren w Polsce.
Od strony wschodniej z Myślęcinkiem graniczy równie rozległy Las Gdański, który jest już jednak ściśle komunalnym kompleksem leśnym, bez rozbudowanej infrastruktury rekreacyjnej. Mimo że Las Gdański to z pozoru niczym niewyróżniający się las, to mieszkańcy bardzo aktywnie z niego korzystają jako z miejsca wypoczynkowego, pieszych, jak i rowerowych wędrówek.
Inne, ale równie ważne dla bydgoszczan miejskie zieleńce to m.in. Park Kazimierza Wielkiego (2,2 ha), Park Jana Kochanowskiego (3,1 ha), Planty nad Kanałem Bydgoskim (47 ha), Park Ludowy (6,4 ha) czy Park Henryka Dąbrowskiego (2,9 ha).
Mieszkania Bydgoszcz – gdzie znaleźć mieszkanie w sąsiedztwie natury?
Nowe mieszkania w Bydgoszczy pojawiają się w ostatnich latach w bardzo dużej ilości. Coraz więcej mieszkańców pragnie zamieszkać w nowoczesnym i komfortowym budownictwie z dobrą lokalizacją zarówno jeśli chodzi o tereny zielone, jak i miejskie udogodnienia. Poszukując mieszkania w Bydgoszczy, warto się zatem przyjrzeć inwestycji Murapol Osiedle Akademickie przy ul. Akademickiej w Nowym Fordonie.
– Stworzyliśmy miejsce dla osób, które zawsze marzyły o mieszkaniu blisko natury, choć jednocześnie z szybkim i łatwym dostępem do centrum Bydgoszczy. Zdecydowaliśmy się zaprojektować inwestycję i zbudować ją pomiędzy przyszłym Parkiem Akademickim a Politechniką Bydgoską, skąd też osiedle wzięło swoją nazwę. Planujemy zrealizować w tej lokalizacji prawie 700 lokali mieszkalnych w 8 budynkach, z czego dwa obiekty już są gotowe. Część mieszkań jest gotowych do odbioru, dlatego klucze można otrzymać zaraz po zakupie – komentuje Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
Poza tym, że Murapol Osiedle Akademickie jest położone pomiędzy przyszłym Parkiem Akademickim a Politechniką Bydgoską, to zaledwie w kwadrans spacerem można się dostać do opisanego wyżej Lasu Gdańskiego. Do Myślęcinka można z kolei dojechać trasą przez Las Gdański w jedyne 20 minut rowerem. Co więcej, kierując się w południową stronę miasta, można dojechać do Brdyujścia, a tam podziwiać malowniczy krajobraz wysp czy skorzystać z jednostek pływających. W okolicy inwestycji znajduje się ponadto centrum handlowe Auchan oraz bydgoska Ikea czy park zabaw. Od Starego Rynku w Bydgoszczy dzieli mieszkańców zaledwie 15 min jazdy autem.
Murapol Osiedle Akademickie zostało zaprojektowane w duchu zrównoważonego rozwoju i ekologii. Na terenie inwestycji przewidziano stację ładowania pojazdów elektrycznych oraz stojaki rowerowe dla miłośników niskoemisyjnych środków transportu. Oświetlenie LED części wspólnych budynków obniży opłaty za energię elektryczną we wspólnocie mieszkaniowej. Mieszkania są wyposażone w standardzie w pakiet antysmogowy zapewniający stały dopływ świeżego powietrza do wnętrz oraz możliwość korzystania z urządzeń inteligentnego domu. Dzięki wykorzystaniu smart home można obniżyć zużycie energii nawet o 29 proc. w skali roku.
[1] https://polskazachwyca.pl/top-10/najbardziej-zielone-miasta-w-polsce-ranking/.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj