Na stadionie Zawiszy w dniach 9-11 sierpnia zobaczymy największe europejskie gwiazdy lekkiej atletyki. Zapraszamy do wspólnego kibicowania lekkoatletom, którzy przystąpią do walki o tytuł Drużynowego Mistrza Europy.

Wielkie sportowe emocje w naszym mieście już za kilka dni. Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce to najważniejsza impreza tego typu w tym roku w Polsce. Do rywalizacji przystąpią najlepsi lekkoatleci z 12 europejskich krajów. O tytuł powalczą reprezentacje Niemiec, Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Ukrainy, Włoch, Czech, Grecji, Szwecji, Finlandii oraz Szwajcarii. Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie. W polskiej kadrze znaleźli się także bydgoscy lekkoatleci: Kamila Przybyła, Iga Baumgart-Witan, Katarzyna Skólska, Marcin Lewandowski oraz Remigiusz Olszewski. Pozostali lekkoatleci także są w znakomitej formie. Wicemistrzyni Europy na 1500 metrów z Berlina i Glasgow, Sofia Ennaoui  pobiegnie w Bydgoszczy po punkty dla Polski. W Europie nikt nie pchał tak daleko od  1998 roku jak aktualnie robi to Michał Haratyk. Nowy Rekord Polski wisi w powietrzu.

Zapraszamy na otwarcie mistrzostw
W dniach 6-7 sierpnia na bydgoskim Starym Rynku zagości miasteczko lekkoatletyczne. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami, aby spróbowały rywalizacji na bieżni w biegu płaskim oraz przez płotki, w skoku wzwyż, a także sprawdziły swoją skuteczność w rzucie do celu. Miasteczko będzie czynne w godzinach 12:00-17:00, a o bezpieczeństwo dbać będzie wykwalifikowana kadra trenerska.

Oficjalne otwarcie Drużynowych Mistrzostw Europy odbędzie się w czwartek (8 sierpnia) na Starym Rynku. Początek o godz. 20. Organizatorzy zaplanowali wyjątkowy koncert pn. "Podróż po Europie". Na scenie wystąpią: Małgorzata Ostrowska i Igor Herbut.

Bilety na Drużynowe Mistrzostwa Europy – korzystaj z darmowej komunikacji publicznej
Kategoria I w cenie 40 zł i 60 zł za dzień w sektorach przy samej mecie, miejsca numerowane na trybunie głównej.
Kategoria II w cenie 30 zł i 45 zł za dzień oraz ulgowe od 20 zł, w sektorach przy starcie oraz za metą i naprzeciw mety, miejsca numerowane na trybunie głównej.
Kategoria III w cenie 20 zł i 30 zł za dzień oraz ulgowe od 15 zł, pozostałe miejsca nienumerowane na trybunie przeciwległej oraz na łuku.
Dostępne są także 3-dniowe karnety we wszystkich kategoriach od 70 zł oraz ulgowe od 50 zł za całe Mistrzostwa.
Informacje o biletach znajdują się TUTAJ.