Lotto/Bydgostia podsumowała kolejny sezon. Kolejny rok z rzędu wioślarze startujący w barwach klubu wywalczyli tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W uroczystości wziął udział prezydent Rafał Bruski, który wręczył Medale Prezydenta Miasta Bydgoszczy i Statuetki Łuczniczki.

W tym roku wioślarze Lotto/Bydgostii już 29. raz z rzędu (w sumie mają 33. tytuły) wywalczyli tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W imprezach rangi mistrzostw świata i Europy wywalczyli w sumie 4 medale, a imprezach rangi mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych nasi wioślarze zdobyli aż 57 medali – 23 złote, 18 srebrnych i 16 brązowych). Podczas uroczystości wręczane były medale „Homo Invictus – Decus Bydgostiae”, złote medale Drużynowego Mistrza Polski 2021, nagród finansowych. Prezydent Rafał Bruski wręczył Medale Prezydenta Miasta Bydgoszczy Violetcie Sobackiej i Leszkowi Derangowskiemu oraz statuetki „Łuczniczki” – Anecie Bełce-Siemion, Bronisławowi Lassinowi i Waldemarowi Nowakowskiemu.

Medale Prezydenta Miasta Bydgoszczy otrzymali:

Violetta Sobacka – od kilkunastu lat aktywna członkini Sekcji Żeglarstwa Morskiego LOTTO Bydgostii. W ramach Wyprawy „Morskim Szlakiem Polonii 2010-2011” była w załodze na pierwszym, najtrudniejszym z powodów organizacyjnych etapie, z Górek Zachodnich do Skagen. Od kilku lat Pani Sobacka przejęła organizację prac remontowych
i przygotowanie jachtu „Solanus” do pływania, doskonaląc zabudowę i wyposażenie jachtu. Nawet w trudnym czasie pandemii jeździła do Górek Zachodnich i nie tylko nadzorowała prace, ale także osobiście wiele z nich wykonywała.

Leszek Derangowski – jest członkiem sekcji turystyki kajakowej od roku 1992. Dzięki jego działalności sekcja turystyki kajakowej osiągnęła swoje największe sukcesy. Był wielokrotnie pilotem Międzynarodowego Spływu na Brdzie. Jest przodownikiem turystyki kajakowej PTTK, instruktorem turystyki kajakowej Polskiego Związku Kajakowego, sędziom i weryfikatorem odznak turystyki kajakowej. Przygotował i prowadził wielokrotnie spływy dla osób niepełnosprawnych.Statuetki „Łuczniczka” powędrowały w ręce:

Bronisława Lassina  wyróżnionego Medalem Prezydenta Miasta Bydgoszczy w 1999r. Ma 92 lat i niezmiennie jest dla wszystkich kajakarzy mentorem, inspiracją i wzorem. Nadal aktywnie spędza czas w wodzie.
Jest członkiem sekcji sekcji turystyki kajakowej od roku 1958. Dzięki jego działalności sekcja turystyki kajakowej osiągnęła swoje największe sukcesy.
Był wielokrotnie komandorem Międzynarodowego Spływu na Brdzie.
Jest przodownikiem turystyki kajakowej PTTK, instruktorem turystyki kajakowej Polskiego Związku Kajakowego, sędziom i weryfikatorem odznak turystyki kajakowej.

Waldemara Nowakowskiego wiceprezesa LOTTO Bydgostii ds. sportowych i trenera z osiągnięciami. To jego zawodniczki wywalczyły w tym sezonie medale: złoty podczas Mistrzostw Świata na Ergometrze i brązowe na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

Anety Bełki-Siemion - klubowej skarbniczki, trenerki zaangażowanej w szkolenie młodzieży. Prowadzi klasy sportowe, a jej zawodnicy regularnie zdobywają dla Klubu i Miasta medale. To jej podopieczni wywalczyli 10 października br. brąz na Mistrzostwach Europy Juniorów w Monachium. Oboje wyżej wymienieni są również bardzo mocno zaangażowani w akcję naboru do klas wioślarskich i promocję tego sportu wśród młodzieży.