Troje zawodników z Bydgoszczy będzie reprezentować Polskę podczas rozpoczynających się 24 sierpnia br. Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Dziś (2 sierpnia) z zawodnikami i trenerami spotkał się prezydent Rafał Bruski.

- Bardzo się cieszę z naszego spotkania i z tego, że Bydgoszcz będzie miała tak silną reprezentację na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Wiem, jak jesteście utytułowani, ile w Was pasji i motywacji, dlatego życzę, żeby igrzyska w Japonii były dla Was spełnieniem marzeń – mówił prezydent Rafał Bruski.

Do Tokio wybiera się troje paraolimpijczyków – Paulina Przywecka-Puziak, Tomasz Pauliński i Tomasz Ściubak. Wszyscy reprezentują Stowarzyszenie „Start” Bydgoszcz. Każdy z nich zapowiada walkę o medale.

Paulina Przywecka-Puziak będzie reprezentowała Polskę i Bydgoszcz w podnoszeniu ciężarów. Zawodniczka ma na swoim koncie 15 tytułów mistrzyni Polski, srebro i brąz na Mistrzostwach Europy, medale zawodów ogólnopolskich i Pucharów Świata. Jak sama mówi, udział w igrzyskach paraolimpijskich to spełnienie jej marzeń.

Tomasz Pauliński to multimedalista Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą, medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Na tegorocznych ME w Bydgoszczy wywalczył kolejne srebro w pchnięciu kulą.

Tomasz Ściubak – również kulomiot, wielokrotny Mistrz Polski, złoty medalista igrzysk dla osób z porażeniem mózgowym w Barcelonie. W 2020 roku obronił tytuł Mistrza Polski i pobił swój rekord życiowy. Jego wymarzonym celem jest medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio.