Wczoraj, 24 sierpnia rozpoczęła się sportowa rywalizacja podczas XVI Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Nasz kraj reprezentuje 90 zawodników i zawodniczek. O medale powalczą też bydgoszczanie Paulina Przywecka-Puziak, Tomasz Pauliński i Tomasz Ściubak.

Paulina Przywecka-Puziak reprezentuje Polskę i Bydgoszcz w podnoszeniu ciężarów. Zawodniczka ma na swoim koncie 15 tytułów mistrzyni Polski, srebro i brąz na Mistrzostwach Europy, medale zawodów ogólnopolskich i Pucharów Świata. Jak sama mówi, udział w igrzyskach paraolimpijskich to spełnienie jej marzeń.

Tomasz Pauliński to multimedalista Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą, medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Na tegorocznych ME w Bydgoszczy wywalczył kolejne srebro w pchnięciu kulą.

Tomasz Ściubak – również kulomiot, wielokrotny Mistrz Polski, złoty medalista igrzysk dla osób z porażeniem mózgowym w Barcelonie. W 2020 roku obronił tytuł Mistrza Polski i pobił swój rekord życiowy. Jego wymarzonym celem jest medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

Igrzyska potrwają do 5 września. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów!