Trzech wioślarzy bydgoskich klubów wróciło z medalami mistrzostw świata. Zawody obywały się w austriackim Linzu.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Mikołaj Burda (Lotto/Bydgostia) i Michał Szpakowski (Zawisza), którzy wspólnie z Mateuszem Wilangowskim i Mateuszem Brzezińskim popłynęli w czwórce bez sternika. Z brązowego krążka cieszył się tez Mateusz Biskup (Lotto/Bydgostia). Wspólnie z Mirosławem Ziętarskim stanął na najniższym stopniu podium w dwójce podwójnej mężczyzn. - Cieszy nas złoty medal. Teraz stawiamy przed sobą kolejny cel – medal olimpijski – mówił Michał Szpakowski podczas uroczystości zorganizowanej we wtorek (03.09) w siedzibie Lotto/Bydgostii. 

Pojawili się na niej prawie wszyscy bydgoscy uczestnicy MŚ. Od władz miasta i klubów Lotto/Bydgostii i Zawiszy otrzymali gratulacje i kwiaty. 

- Gratuluje medalistom, ale także wszystkim uczestnikom mistrzostw. Doskonale zdaję sobie sprawę jak ciężkie są treningi wioślarskie, ile dni spędza się poza domem. Ta praca daje potem satysfakcję Wam, ale też wszystkim Polakom, którzy cieszą się z Waszych sukcesów – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. 

Przypomnijmy, że polscy wioślarze w Linzu zdobywali medale w sumie w czterech konkurencjach, wywalczając sześć nominacji olimpijskich. Jedną z nich zdobyła czwórka bez sterniczki kobiet, która w finale A zajęła 4. miejsce. W jej składzie popłynęły Monika Chabel, Maria Wierzbowska i Joanna Dittmann (wszystkie z Lotto/Bydgostia).

Miasto Bydgoszcz inwestuje w rozwój infrastruktury wioślarskiej. Obecnie trwa rozbudowa przystani dla najlepszego w Polski klubu wioślarskiego – Lotto/Bydgostii. Przy ul. Żupy powstaje nowoczesny budynek przystani i łącznika komunikacyjnego między nowym, a dotychczasowym obiektem wraz z niezbędnymi instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz ociepleniem. Projekt zakłada także budowę m.in. placu manewrowego i dróg wewnętrznych. W ramach inwestycji przystań zyska m. in. hangar na łodzie, sale ćwiczeń sportowych, siłownie, pokoje fizjoterapii, biurowe, noclegowe, zaplecze sanitarne, salę szkoleniową, pomieszczenia techniczne. Teren wokół przystani zostanie zagospodarowany – powstanie tu parking i dużo zieleni. Przebudowane zostaną także nabrzeża, które zyskają m. in. awanport dla motorówek i pomosty pływające.