W sobotę (11.05) na torze bydgoskiej Polonii odbędzie się finał Lotos Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu. Kibice zobaczą w akcji najlepszych polskich zawodników.

W sumie o medale walczyć będzie siedem klubowych par. Aż pięć duetów na co dzień rywalizuje w PGE Ekstralidze. W tym elitarnym gronie jest też para II-ligowej Polonii - Kamil Brzozowski i Australijczyk z polskim paszportem Josh Grajczonek. Obaj będą chcieli sprawić niespodziankę. Faworytów jest kilku. Na pewno do tego grona zaliczyć można dwójkę truly.work Stali Gorzów - Bartosza Zmarzlika i wychowanka Polonii Szymona Woźniaka. Bardzo mocna jest też para Fogo Unii Leszno, która w Bydgoszczy pojechać ma w składzie Jarosław Hampel - Piotr Pawlicki. Nadzieję na podium mają też pary z Częstochowy i Wrocławia.

Mistrzostwa Polski Par Klubowych są imprezą, która w przeszłości zdominowana była przez bydgoskich żużlowców. Pary Polonii aż 11 razy sięgały po złote medale. W dorobku mają też 6 srebrnych i jeden brązowy medal. Po raz ostatni Polonia wywalczyła złoto w 2002 roku. Skład naszej ekipy tworzyli Tomasz Gollob, Piotr Protasiewicz i jako rezerwowy Jacek Gollob.

Początek sobotnich zawodów o godz. 14.45.

Lista startowa: truly.work Stal Gorzów (1. Bartosz Zmarzlik, 2. Szymon Woźniak), ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz (3. Kamil Brzozowski, 4. Josh Grajczonek), forBet Włókniarz Częstochowa (5. Paweł Przedpełski, 6. Adrian Miedziński), Fogo Unia Leszno (7. Jarosław Hampel, 8. Piotr Pawlicki), Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. (9. Grzegorz Walasek, 10. Tomasz Gapiński), Betard Sparta Wrocław (11. Maksym Drabik, 12. Jakub Jamróg), Get Well Toruń (13. Norbert Kościuch, 14. Igor Kopeć-Sobczyński).