Uroczyste odpalenie światełek na choince i świątecznych iluminacji w całym mieście, inauguracja Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego na Moście Staromiejskim, a dla najmłodszych bajkowy ekspres polarny za darmo – już w najbliższy piątek, 6 grudnia zapraszamy mieszkańców do wspólnego rozpoczęcia świętowania.

Przygotowania do jarmarku trwają pełną parą. Na Moście Staromiejskim pojawiły się już przystrojone domki, w których swoje wyroby od piątku będą oferować mieszkańcom wystawcy z całej Polski. Kończy się także montaż zimowego miasteczka świątecznego z atrakcjami dla najmłodszych i dodatkową ofertą gastronomiczną. W tym roku jarmark powiększy się o Plac Teatralny i ulicę Mostową. W zeszłym roku jarmark przyciągnął tysiące bydgoszczan i turystów. Chcemy, by w tym roku było podobnie. Początek w Mikołajki, 6 grudnia, a zakończenie – tuż przed samymi świętami, 22 grudnia

Bydgoska choinka znajdująca się na Starym Rynku została już przyozdobiona w czerwone bombki i złote gwiazdy. A już jutro nastąpi uroczyste odpalenie światełek na choince i włączenie iluminacji świątecznych! Zapraszamy wszystkich mieszkańców w piątek, na godz. 16.00 na Stary Rynek, by razem z prezydentem Rafałem Bruskim, przewodniczącą Rady Miasta Moniką Matowską-Gulczyńską oraz dziećmi z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych włączyć lampki na choince.

Tego samego dnia, o godz. 13.00 rozpocznie się też Bydgoski Jarmark Świąteczny. Na ulicy Mostowej unosić się będzie aromat tradycyjnego grzańca, korzennych pierników i innych świątecznych potraw. Na odwiedzających czekać będą nie tylko stragany, ale moc atrakcji i niespodzianek, w tym również kulinarnych. Gorąca czekolada, grzaniec z goździkami, tradycyjny barszcz czerwony, pierogi w wielu smakach, wędzone ryby i zdrowe miody to tylko niektóre smakołyki z oferty gastronomicznej.

Na jarmarku kupimy także bombki, ozdoby oraz rękodzieło. Nie zabraknie występów artystycznych, a świecące po zmroku anielskie skrzydła będą doskonałym tłem do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć ze świątecznej Bydgoszczy. W Mikołajki, w godz. 14.30 – 19.30  na najmłodszych czeka rzeźbienie w lodzie postaci Anny i Elsy z bajki „Kraina lodu”.Bezpłatny Ekspres Polarny na inaugurację
Bajkową częścią jarmarku będzie zimowe wesołe miasteczko. Jedna z głównych atrakcji miasteczka uległa awarii w transporcie. Ze względów bezpieczeństwa Młyńskie Koło pojawi się na Placu Teatralnym na początku przyszłego roku.  W zamian organizatorzy zapewnili „Ekspres Polarny”, który w ramach rekompensaty w Mikołajki będzie bezpłatny. Pozostała część atrakcji to Kryształowy Pałac z labiryntem luster, mały rolercoster, kula śnieżna oraz gry zręcznościowe. Wstęp za pozostałe atrakcje będzie biletowany.  Zimowe miasteczko zostanie w Bydgoszczy do końca stycznia.

Ekologicznie na jarmarku
Podczas jarmarku napoje będą sprzedawane w papierowych kubeczkach lub w pobieranych za kaucją szklanych kubkach jarmarkowych. Dzięki temu spożywający napoje zadbają o ekologię, a jeżeli będą mieli ochotę, zabiorą oryginalny jarmarkowy kubek na pamiątkę. W trosce o środowisko napoje będą wydawane w papierowych kubeczkach, a nie plastikowych.Bydgoski Jarmark Świąteczny:
poniedziałek – piątek, godz. 13.00 - 20.00
sobota- niedziela, godz. 11.00 – 21.00

Koncerty świąteczne:
13.12, godz. 19.00 - Chór Akademicki UKW pod dyrekcją prof. Bernarda Mendlika
14.12, godz. 17.00 - Magda Steczkowska ze specjalnym świątecznym koncertem
20.12, godz. 18.15 - Zespół Future Folk

Spektakle dla dzieci:
14.12, godz. 14.30 - bajki dla dzieci Mikołajki ze Śnieżniej Bajki  
15.12, godz. 14.00 - FUNimki
15.12, godz. 15.30 – Grincz
15.12, godz. 17.15 – koncert Siostry Wajs & Stonoga  

Rzeźby lodowe:
6.12, godz.14.30 – 19.30  - postaci Anny i Elsy z bajki „ Kraina lodu”
14.12, godz. 14.30 – 19.30  - Królowa Lodu stojąca przy tronie lodowym