29 września o godz. 17.30 na stadionie Polonii odbędzie się towarzyski mecz żużlowy pomiędzy Polską a Rosją. Spotkanie będzie kolejnym etapem przygotowań do zmagań w Drużynowych Mistrzostwach Świata. Bilety w cenie od 25 zł.

Dokładnie pół roku później niż planowano, przy ul. Sportowej  odbędzie się towarzyski mecz żużlowy pomiędzy Polską a Rosją. Pierwotnie, w marcu tego roku w Toruniu przeciwnikami Polaków mieli być Australijczycy, jednak pandemia koronawirusa sprawiła, że plany zostały zmienione. Bilety zakupione na mecz Polska - Australia można zamienić na wejściówki na mecz Polska - Rosja w Bydgoszczy.

Kadra Marka Cieślaka powróci do Bydgoszczy po 25 latach. Ćwierć wieku temu, dokładnie 4 lipca 1995 roku na stadionie przy ulicy Sportowej 2, odbył się mecz towarzyski, w którym Kadra PZMot rozbiła 60:30 zespół startujący pod nazwą "North Arm Aussie". Wliczając bonus, komplet 15 punktów dla Polaków zdobył Waldemar Walczak. Liderem Australijczyków był Mark Lemon (10 pkt.).

Żużlowa Reprezentacja Polski to jeden z najpoważniejszych kandydatów do złotego medalu w cyklu Speedway of Nations, który odbędzie się pod koniec października w Manchesterze. Wrześniowe spotkanie będzie kolejnym etapem przygotowań obu reprezentacji do zbliżających się zmagań Monster Energy FIM Speedway of Nations.

W składzie biało - czerwonych w meczu z Rosją ujrzymy między innymi indywidualnego Mistrza Świata z 2019 roku, Bartosza Zmarzlika, czy walczącego w tym sezonie o indywidualne mistrzostwo świata juniorów, Dominika Kuberę.

"Sborna" zaś to obecni mistrzowie par z 2019 roku z Togliatti. To właśnie ekipa Rosji w wielkim finale SoN pokonała Polskę i zdobyła złoto. W Bydgoszczy, kibice będą mogli podziwiać na torze między innymi Emila Sajfutdinowa - zawodnika, który rozpoczynał swoją poważną przygodę z żużlem właśnie w mieście nad Brdą. Obok niego pojawi się również, znajdujący się w znakomitej formie, Artiom Łaguta.

Warto również dodać, że kibice będą mieli okazję podziękować za lata pracy w kadrze, trenerowi Markowi Cieślakowi, dla którego jest to ostatni sezon z Żużlową Reprezentacją Polski. Oprócz tego, tradycyjnie odbędzie się ceremonia wprowadzenia do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski jednej z legend polskiego speedwaya.

Mecz Polska - Rosja odbędzie się we wtorek, 29 września 2020 roku o godzinie 17:30. Bilety na to wydarzenie dostępne są na portalu eBilet.pl, link TUTAJ.

Ceny biletów przedstawiają się następująco:
Trybuna Główna - 100 zł
Nowa Trybuna - 40 zł
Sektor A - 30 zł
Sektor B - 25 zł

Bilet rodzinny (A+B) - 1+1 oznacza jedna osoba dorosła + 1 dziecko do 18 roku życia (rocznikowo)
- 45 PLN (1+1)
- 65 PLN (1+2)
- 70 PLN (2+1)
- 95 PLN (2+2)