Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski odebrał we wtorek (11.04) unikatową koszulkę zapowiadającą czerwcowe mecze Ligi Narodów siatkarek. Wręczył mu ją Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który w rewanżu otrzymał koszulkę Bydgoszczy.

- Polska, żeńska siatkówka idzie do przodu i mam nadzieję, że Bydgoszcz będzie pierwszym polskim miastem, w którym pokażemy nową jakość reprezentacji – mówił prezes PZPS.
Współpracę ze związkiem chwalił prezydent Bruski. – Trwa ona od lat. Cieszę, że w Bydgoszczy nastąpi inauguracja nowych rozgrywek, jakimi jest Liga Narodów – dodał.

Rozgrywana w czerwcu tego roku w hali Łuczniczka Liga Narodów (Polski zmierzą się z drużynami Niemiec, Belgii i Argentyny) będzie kolejną wielką imprezą odbywającą się w Bydgoszczy. Nasze miasto od lat gości zawody rangi międzynarodowej i to w kilku dyscyplinach. A to nie koniec. W przyszłym roku na stadionie Zawiszy odbędą się mecze piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. oraz Drużynowe Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce.