W nieco innej formie, bo online, ale kultowy Koncert Sylwestrowy odbędzie się i w tym roku. Koncert jest już nagrany i zostanie wyemitowany w wieczór sylwestrowy. Oglądać go będzie można bezpłatnie na kanale YouTube Opery Nova aż do 6 stycznia.

Koncerty Opery Nova stały się prawdziwymi widowiskami. Wymagają tyle wysiłku twórców jak prawdziwa premiera. Angażują wszystkie siły wykonawcze: solistów, chór, balet i orkiestrę. Opracowywane są nowe układy choreograficzne, szyte są nowe kostiumy, w niecodziennych zestawieniach wykorzystywane elementy scenografii, specjalnie ustawiane światła i projekcje.

Od 10 do 12 grudnia Opera Nova nagrywała wyczekiwany tegoroczny Koncert Sylwestrowy, który został zrealizowany w formule znanej publiczności, czyli fragmentów z oper, operetek, musicali oraz aranżacji przebojów muzyki pop, a na koniec – jak zawsze spektakularny finał w blasku rac i huku strzelających korków od szampana.

Widowisko reżyserował Sebastian Gonciarz, pomysłami scenograficznymi sypnął specjalista od wielkich widowisk scenicznych Mariusz Napierała, balet przygotował choreografie Iwony Runowskiej. Scenariusz stworzył Szymon Jachimek. Kierownictwo muzyczne sprawował dyrektor Maciej Figas. Wystąpili soliści i goście Opery Nova oraz Chór, Balet i Orkiestra. Pojawili się także gospodarze operowych „sylwestrów” z ubiegłych lat.

Tegoroczny koncert pojawi się na kanale YouTube Opery Nova 31 grudnia o godz. 19.00. Bezpłatnie będzie można go oglądać aż do 6 stycznia 2021. Zapowiedź mogą Państwo zobaczyć TUTAJ.

fot. Ireneusz Sanger