W niedzielę (28 lipca) na scenie przy Operze Nova pojawi się zespół The Whoop Group. Ponadto wystąpią stypendyści Miasta Bydgoszczy - wiolonczeliści Emilian Rosiak i Antoni Majewski. Zapraszamy na wakacyjny koncert w ramach Rzeki Muzyki 2019. Wstęp jest wolny!

The Whoop Group to młody, żywiołowy i niezwykle ambitny zespół składający się z utalentowanych saksofonistów młodego pokolenia, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki klasycznej i współczesnej zaaranżowanej na saksofonowy kwartet. Każdy z członków zespołu jest laureatem wielu prestiżowych konkursów indywidualnych i kameralnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Są także wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu stypendialnego Młoda Polska. W lipcu 2018 roku ukazała się ich debiutancka płyta „Crimes”, za którą zostali nominowani do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Odkrycie Roku.

W niedzielę usłyszymy także koncerty stypendystów Miasta Bydgoszczy: wiolonczelistów Emiliana Rosiaka i Antoniego Majewskiego. Ten pierwszy studiuje na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Andrzeja Bauera, dr. Bartosza Koziaka oraz Magdaleny Bojanowicz. Obecnie jest beneficjentem programu Erasmus+ w Hochschule fur Musik und Theater Rostock w klasie prof. Daniela Paulicha. Dwukrotnie otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Emilian Rosiak występował w wielu krajach Europy, grając recitale, jako solista i kameralista.

Z kolei Antoni Majewski jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Tomasza Strahla i as. Rafała Kwiatkowskiego. Swój warsztat kształcił pod okiem takich osobowości jak m. in.: prof. Jens-Peter Maintz, prof. Tomasz Strahl, prof. Kazimierz Michalik, prof. Reinhard Latzko, prof. Alexander Gebert, dr Tomasz Lisiecki, prof. Zdzisław Łapiński, prof. Stanisław Firlej, prof. Robert Nagy, prof. Gotthard Popp, Erie Villeminey czy prof. Danjulo Ishizaka. Jest laureatem wielu konkursów wiolonczelowych.   

Rzeka Muzyki 2019, amfiteatr przy Operze Nova, zawsze o godz. 19.00. Wstęp wolny.
28 lipca - THE WHOOP GROUP, "Crimes". A także występ stypendystów Miasta Bydgoszczy – Emilian Rosiak i Antoni Majewski
4 sierpnia – MITCH&MITCH, „W mitchowskim stylu”
11 sierpnia - MECCORE STRING OUARTET. "Od Haydna do Griega"
18 sierpnia – JANUSZ SZROM, „Krzysztof Komeda – Song Book”
25 sierpnia – JANUSZ RADEK, „Poświatowska/Radek”