Chodzi o masło marki Lumiko. Numer partii, w której stwierdzono obecność salmonelli to : 17.11.2020 051 13:06. – Trwa postępowanie wyjaśniające, które pozwoli ustalić przyczyny wystąpienia stwierdzonego zagrożenia – podaje GIS.

Firma Lumiko ma wycofać produkt z bakterią z rynku. – Polecono wykonanie badań w kierunku Salmonelli wszystkich partii produkcyjnych dla tego produktu – dodają inspektorzy GIS.

Tymczasem, zarząd Lumiko tłumaczy, że stale prowadzi monitoring na obecność pałeczek Salmonelli w swoich produktach. „Do tego momentu nigdy nie stwierdziliśmy obecności tego patogenu.(…) Nasze produkty wielokrotnie są badane przez Powiatową Inspekcję Weterynaryjną oraz przez różne sieci handlowe, które zakupują od nas produkty i nigdy pałeczek Salmonelli nie stwierdzono. Zakład podjął wszelkie działania w ustaleniu przyczyny niezgodności i jest w trakcie ich analizy” – czytamy w oświadczeniu łukowskiego zakładu.

GIS przestrzega konsumentów, aby nie spożywali masła ze wskazanej partii.  – W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem – stwierdzają inspektorzy GIS.  Firma oprócz masła, produkuje m.in. sery żółte.