Magiczny Świat Baśni i Bajek, koncert Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej i Orkiestry na Dużym Rowerze czy trening z mistrzynią olimpijską Magdaleną Fularczyk-Kozłowską to tylko część atrakcji, jakie czekają w najbliższy weekend na Londynku. Bądźcie z nami podczas święta ulicy Pomorskiej!

Londynek, jakiego jeszcze nie znacie. Miejsce nieoczywiste, odkryje swoje tajemnice m.in. za sprawą spacerów historycznych, w których odnajdziemy świadectwo czasów minionych oraz inspirację do tych dzisiejszych.

Już w najbliższą sobotę (4 września) świętujemy na ul. Pomorskiej. Pierwsze atrakcje pojawią się o godz. 12:00.

Na skwerze Kościuszki odbędzie się finał wakacyjnej akcji Kultura ProNatura – stanie tam zabytkowa śmieciarka „Jelonek” i wystąpi Dziecięca Orkiestra Recyklingowa „Beatgoszcz” z koncertem „Dzieci kontra śmieci”. Tam też będzie można wziąć udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach.

Na Pomorskiej 83 pojawi się dmuchana strefa zabaw oraz strefa gastronomiczna. Między godz. 13 a 18 tamtejszy park zamieni się w świat baśni za sprawą festiwalu Pozytywka. Wśród atrakcji m.in.: pokaz baniek mydlanych i minimagii, malowanie obrazów na folii, zawody w przeciąganiu liny, taniec limbo i inne zabawy integracyjne. Dzieci będą mogły układać klocki XXL i zrobić sobie zdjęcie z klaunem na szczudłach. 

Od godz. 13:00 na Pomorskiej między numerami 73 i 83 będzie jeździć i grać Orkiestra na Dużym Rowerze.

A dla tych lubiących sport i wyzwania – trening i zawody na ergometrze wioślarskim z mistrzynią olimpijską Magdaleną Fularczyk-Kozłowską! 

Zapraszamy też do Galerii Fotografistka, na kino plenerowe oraz premierę teledysku bydgoskiego zespołu Over The Under. To będzie sobota pełna atrakcji!