Przed nami weekend pełen ciekawych, kulturalnych wydarzeń dla dzieci. Na spotkanie z kulturą zapraszają: Muzeum Okręgowe, Opera Nova, Teatr Kameralny i Muzeum Wodociągów. Z powodu ograniczonej liczby miejsc, na niektóre z nich wymagane są wcześniejsze zapisy.

3 października o godz. 11:00 Teatr Kameralny zaprasza na cykliczne wydarzenie Detektyw w muzeum. Tym razem Detektyw Pozytywka zawita do Muzeum Wodociągów, a konkretnie do Wieży Ciśnień, gdzie będzie próbował rozwikłać kolejne zagadki przy pomocy swoich młodszych pomocników – uczestników spotkania.

Cykliczne interaktywne zwiedzanie ma być okazją do nauki uważności i dedukcji, poznania bydgoskich muzeów oraz zabawy z teatrem i poprzez teatr. Zwiedzanie z udziałem aktorów, wzbogacone o kryminalną intrygę – za każdym razem inną i dopasowaną do specyfiki miejsca – to szansa nie tylko na poznanie ekspozycji, ale również na dobrą zabawę oraz niepowtarzalne doświadczenie.

Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 5-10 lat. Aby wziąć w nim udział, należy dokonać rezerwacji miejsca pod numerem 885 904 192. Koszt biletu to 25 zł. Rezerwację będzie można opłacić w Wieży Ciśnień w ten sam dzień, w którym odbędzie się wydarzenie. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje TUTAJ.


4 października o godz. 12:00 Muzeum Okręgowe zaprasza do Centrum Edukacji Muzealnej na rodzinne warsztaty w muzeum, które związane będą ze Światowym Dniem Zwierząt. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się kto jest patronem zwierząt i ekologii oraz poszukają wspólnie dzieł sztuki, które przedstawiają zarówno egzotyczne stworzenia zamieszkujące odległe kraje jak i zwierzęta mieszkające w naszych domach. W części warsztatowej uczestnicy wykonają zabawki dla swoich zwierzaków oraz ozdobią wazony na jesienne bukiety zbierane w czasie spacerów.

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy – drogą telefoniczną: 52 5859910, 52 5859914, 52 5859929 lub mailową: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl. Koszt uczestnictwa to 5 zł od osoby. Więcej informacji TUTAJ.

3 i 4 października o godz. 17:00 Opera Nova zaprasza na Operowy zawrót głowy. To kameralna opera, który wprowadza dzieci w wieku od 6 do 12 lat w świat opery, zaprasza do zabawy z językowymi łamańcami, pojedynku na słowa i wspólnego śpiewania. Doskonała okazja , by w formie zabawy z dziećmi odkryć piękno opery i razem z nimi przełamać wiele językowych trudności. Główni bohaterowie to Kropka, "gwiazda operowa", która na scenie czuje się jak u siebie w domu oraz romantyczny, nieco roztargniony i zagubiony Wykrzyknik. Obok nich kwartet smyczkowy, będący zarazem chórem i tancerze.
Premiera odbędzie się w ten weekend, 3 i 4 października o godz. 17:00. Bilety dostępne są za 80 zł (normalny) i 50 zł (ulgowy). Poza weekendową premierą zaplanowano także kolejne, tańsze spektakle: 6,7,8 października o godz. 12:00 i 15:00 i ponownie w sobotę i niedzielę, 10 i 11 października o godz. 17:00. Ceny spadną wówczas do 50 i 30 zł od osoby.