Po roku przerwy związanej z pandemią zapraszamy ponownie na cykl bezpłatnych koncertów na wodzie. Występy będą się odbywać w każdą niedzielę wakacji. Liczba miejsc ograniczona.

- Długo na to czekaliśmy – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej dyrektor Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą Łukasz Krupa. - Nie możemy zrobić tego tak, jak byśmy chcieli. Nie możemy wpuścić tyle osób, ile byśmy chcieli, bo cały czas obowiązują ograniczenia epidemiologiczne, ale może te przepisy jeszcze się zmienią. Będziemy na bieżąco dostosowywać się do bieżących obostrzeń.

Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami rządowymi do amfiteatru przy Operze Nova możemy wpuścić jedynie 50% publiczności, tj. 350 osób. Mieszkańcom, którzy chcą wziąć udział w koncertach, będziemy wydawać darmowe wejściówki. Odebrać je można w Ratuszu, w tygodniu poprzedzającym dany koncert -  w każdy wtorek w godz. 14:00 – 18:00.

- Poprzedni rok pandemiczny 2020 był dla nas, artystów, ale i właściwie dla całej branży eventowej bardzo trudny. Myślę, że mogę powiedzieć w imieniu wszystkich występujących tu artystów, że bardzo się cieszymy, że pomału wracamy do normalności i będziemy mogli zagrać na tak prestiżowej imprezie. Ja zawsze o tym marzyłem – mówił Mikołaj Macioszczyk, jeden z artystów.

Rzeka muzyki to jedno z wydarzeń, które na stałe wpisało się w muzyczny klimat miasta. Od 2014 roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Mamy nadzieję, że tak samo będzie i w tym roku. Czeka nas prawdziwa, muzyczna uczta. Usłyszymy wielu wykonawców i bogaty repertuar.

- Startujemy już 4 lipca. Na scenie Rzeki Muzyki zagra Orkiestra Samanta, jeden z najlepszych zespołów pieśni szantowych. Potem Mikołaj Macioszczyk, Kasia Moś ze swoim recitalem, Ania Karwan, Future Folk, który zaprosi nas na zbójnicki after. Poza tym piosenki autorskie i niezapomniane przeboje Anny Jantar śpiewane przez Joannę Smajdor. Będzie też coś dla miłośników sztuki teatralnej – Stanisława Celińska z koncertem „Jesienna”. Dla fanów bluesa wystąpi Marcin Lipina. Rzekę Muzyki zakończymy w tym roku występem Agi B. z zespołem Tribute to Maanam – zapowiedział konferansjer Rzeki Muzyki, Jacek Pawlewski.

Koncerty będą odbywały się w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 19:00. Zapraszamy!

Szczegóły dotyczące koncertów będą na bieżąco publikowane na stronie wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/RzekaMuzyki.