W sobotę, 30 listopada odbędzie się 10. edycja Dnia Otwartego Notariatu, podczas której będzie można bezpłatnie skorzystać z porad ekspertów. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Uczciwie i bezpieczni. Warto dbać o swój majątek”.

W Dniu Otwartym Notariatu będzie można dowiedzieć się, jak bezpiecznie rozporządzać swoim majątkiem i jak we właściwy sposób zadbać o interesy swoje i swoich najbliższych.

Spotkania z notariuszami to także okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat rodzajów umów, które pozwalają na bezpieczne dysponowanie swoim życiowym dorobkiem, np. umowy darowizny czy umowy dożywocia. Notariusze wyjaśnią, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem (notarialne poświadczenie dziedziczenia). Wskażą na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając przy tym czas i pieniądze (np. sprawy związane z dziedziczeniem lub umowy alimentacyjne).

Notariusze powiedzą także, jak uniknąć czynności niebezpiecznych, które mogą stanowić zagrożenie dla całego naszego majątku (lichwiarskie pożyczki i umowy przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie).

Niewątpliwie przedsiębiorców zainteresują informacje o nowych regulacjach związanych z zarządem sukcesyjnym, które w wypadku śmierci przedsiębiorcy bardzo często pozwalają działać dalej firmie i uchronić ją przed bankructwem.

10. edycja akcji Dzień Otwarty Notariatu, sobota, 30 listopada, godz. 10 - 16, I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida, Plac Wolności 9

 

Więcej informacji na temat Dnia Otwartego Notariatu znajdą Państwo na stronie: www.porozmawiajznotariuszem.pl