W poniedziałek, 19 kwietnia dzieci wrócą do żłobków i przedszkoli. Pozostałe obostrzenia zostały przedłużone do 25 kwietnia. Hotele pozostaną zamknięte do 3 maja. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu.

Powodem przedłużenia zasad bezpieczeństwa, które wprowadzono pod koniec marca jest wciąż duże obłożenie szpitali, mimo malejącej liczby nowych zachorowań. Ze względu na zbliżający się weekend majowy, rządzący zapowiedzieli ponadto zamknięcie hoteli do 3 maja włącznie.
 
Najważniejsza zmiana dotyczy rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych. Od poniedziałku, 19 kwietnia otwarte zostają żłobki i przedszkola dla wszystkich maluchów.
 
Od piątku możliwe jest także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu przy zachowaniu limitu 25 osób. Dzieci i młodzież uprawiające sport prowadzony przez polski związek sportowy mogą już brać udział we współzawodnictwie sportowym. Pozostałe obiekty sportowe nadal są ograniczone do sportu zawodowego. Miejskie baseny, lodowiska i hale sportowe są niedostępne dla mieszkańców.
 
Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian

Przypominamy, że zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane (o powierzchni powyżej 2000 m kw.). Także część sklepów w centrach handlowych nie przyjmuje klientów, wyjątkiem są sklepy spożywcze, księgarnie, apteki, drogerie i salony prasowe.

Do 18 kwietnia obowiązywać będą także ustanowione ograniczenia w liczbie klientów w sklepach:
•    1 osoba na 15 m kw. - w sklepach do 100 m kw.
•    1 osoba na 20 m kw. - w sklepach powyżej 100 m kw.

Zamknięte pozostają kina, teatry, galerie sztuki i muzea. Uczniowie w dalszym ciągu uczą się zdalnie.

Więcej na: www.gov.pl