Mieszkańcy Starego Fordonu mają powody do radości. Urząd miasta ogłosił przetarg na wykonanie projektu budowlanego nabrzeża Wisły.

Wstępną koncepcję zagospodarowania nabrzeża wykonała firma PAS Projekt z Nadarzyna. Zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert do 5 lipca. Jak zapowiada ratusz, projekt ma być gotowy do połowy przyszłego roku, a prace budowlane ruszą w 2020 r. – Mamy nadzieję, że tym razem urzędnicy skrupulatnie wybiorą projektanta – mówią w Stowarzyszeniu Miłośników Starego Fordonu, nawiązując do problemów z wykonaniem projektu dla I etapu rewitalizacji dzielnicy. Projekt wykonany przez mazowiecką firmę musiał być wielokrotnie poprawiany. – Tyle lat czekamy i może w końcu się uda. Już krytykowaliśmy, więc teraz pozostaje tylko pilnować, żeby w końcu doszło do tej rewitalizacji. Czekamy na pierwszą łopatę, bo wtedy będzie już pewność – mówił nam przed rozpoczęciem Święta Starego Fordonu Rafael Prętki, prezes SMSF.

To właśnie po święcie miały rozpocząć się prace na ul. Bydgoskiej. Obecnie jednak jej mieszkańcy zamiast widzieć łopaty i koparki, otrzymują powiadomienia o wszczęciu postępowania o wydanie pozwolenia na budowę. Jednocześnie ZDMiKP analizuje przygotowany projekt wykonawczy, po czym ogłosi przetarg na znalezienie wykonawcy robót. –  Czy będzie to w tym roku? Tego sobie życzymy, w końcu mamy rok wyborczy, czyli rok cudów – czytamy na stronie stowarzyszenia, które informuje także, że prace na ul. Modrzewskiego i Promenadzie w tym są już niemożliwe.

W ramach prac na nabrzeżu Wisły mają  powstać  nowe miejsca do wypoczynku i rekreacji. Będzie można korzystać z transportu wodnego i wodowania jednostek pływających, a nabrzeże zostanie także umocnione, dzięki czemu będzie pełniło funkcję ochronną.