Od długiego weekendu (3 czerwca) wzmocniona zostanie w wolne dni obsługa Myślęcinka (linia nr 52). Wraz z oddaniem do użytku nowego odcinka ul. Siedleckiej w sobotę (5 czerwca) zmieni się przebieg linii nr 58 na osiedlu Czyżkówko.

Autobusy linii nr 58 i 34N pojadą od ul. Nad Torem ulicami Chmurną i Siedlecką i za wodociągami wjadą na Koronowską. Na nowej trasie powstaną następujące przystanki:

  • ul. Chmurna/ Nad Torem (kierunek Smukała)
  • Siedlecka / Chmielna (w obu kierunkach)
  • Siedlecka / Łubinowa (w obu kierunkach)
  • Siedlecka / Wodociągi (w obu kierunkach)

Inwestycja na ul. Siedleckiej związana z budową jezdni, chodników, zjazdów, oświetlenia i wyposażeniem w elementy poprawiające bezpieczeństwo kosztowała 5,8 mln zł. Asfaltobetonową  nawierzchnię zyskał odcinek o długości 1,3 km  od ul. Chmielnej do Koronowskiej.

Od czwartku (3 czerwca) wzmocniona zostanie obsługa Myślęcinka linią nr 52. Autobusy na ul. Gdańskiej poruszają się od ubiegłego roku buspasem.

Przypominamy również, że z początkiem maja wprowadzone zostały inne zmiany w komunikacji ułatwiające dotarcie do Ostromecka (sezonowa linia nr 40) oraz do ogródków działkowych położonych wzdłuż ul. Inwalidów (linia nr 73). Od 2019 roku status całorocznej posiada linia nr 99 kursująca przez Chmielniki. Rozkłady jazdy dostępne są TUTAJ.