W Bydgoszczy oficjalnie rozpoczęliśmy sezon świąteczny. Dzisiaj zapaliliśmy lampki na największej choince w mieście, która tradycyjnie stanęła na Starym Rynku. Świąteczny klimat tworzą też iluminacje. Bydgoski Jarmark pierwszego dnia przyciągnął tłumy bydgoszczan. Do 22 grudnia na jarmarku czeka na mieszkańców mnóstwo atrakcji i występów artystycznych.

W Mikołajki, 6 grudnia prezydent Rafał Bruski, z przewodniczącą Rady Miasta Moniką Matowską-Gulczyńską oraz dziećmi z bydgoskich placówek opiekuńczo-wychowawczych oficjalnie włączyli światełka na pięknej, żywej choince na Starym Rynku. Świąteczne drzewko stoi na Rynku już od piątku, 29 listopada. Zostało przyozdobione w czerwone bombki i złote gwiazdy. 18-metrowy świerk po oświetleniu prezentuje się naprawdę okazale.


O klimat na bydgoskiej starówce zadbali również przedsiębiorcy - żywe drzewka stanęły m.in. na ul. Mostowej, Niedźwiedziej, Batorego i Długiej. Inicjatorem wspólnego strojenia wystaw był Pan Dawid Dulęba, właściciel restauracji Katarynka.


 Dziś rozpoczął się również Bydgoski Jarmark Świąteczny. Na ulicy Mostowej unosi się aromat tradycyjnego grzańca, korzennych pierników i innych świątecznych potraw. Na odwiedzających czekają nie tylko stragany, ale moc atrakcji i niespodzianek, w tym również kulinarnych. Gorąca czekolada, grzaniec z goździkami, tradycyjny barszcz czerwony, pierogi w wielu smakach, wędzone ryby i zdrowe miody to tylko niektóre smakołyki z oferty gastronomicznej.

Na jarmarku kupimy także bombki, ozdoby oraz rękodzieło. Nie zabraknie występów artystycznych, spektakli dla dzieci, a nawet pokazu rzeźbienia w lodzie. Podczas inauguracji mieszkańcy mogli skorzystać z darmowej atrakcji wesołego miasteczka – ekspresu polarnego. Atrakcja okazała się znakomitym prezentem mikołajkowym dla wszystkich odwiedzających jarmark dzieci. Na Placu Teatralnym znajduje się zimowe wesołe miasteczko, wśród atrakcji kryształowy pałac z labiryntem, mały rolercoster, kula śnieżna oraz gry zręcznościowe. Wstęp za atrakcje jest biletowany. Zimowe miasteczko zostanie w Bydgoszczy do końca stycznia. Na początku stycznia na Placu Teatralnym powinno pojawić się także młyńskie koło.

 

Harmonogram Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego: