Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali 49-latka podejrzanego o czynną napaść na funkcjonariusza. Mężczyzna zaatakował policjantów siekierą. Wcześniej na klatce schodowej bloku mieszkalnego napadł na bydgoszczanina. Podejrzany odpowie dodatkowo za groźby karalne.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (02.06.2018) tuż przed północą. Wówczas dyżurny z bydgoskich Wyżyn został powiadomiony o pobiciu mężczyzny na ulicy Glinki w Bydgoszczy. Na miejsce został skierowany patrol.

Tam funkcjonariusze zastali pokrzywdzonego, który opowiedział im o całym zajściu. Z jego relacji wynikało, że został bez powodu zaatakowany przez jednego z mieszkańców bloku mieszkalnego. W wyniku ataku pokrzywdzony uszkodził swój telefon komórkowy. Napastnik odgrażał się mężczyźnie. Pokrzywdzony zdołał uciec.

Podczas rozmowy do pomocy przyjechał drugi patrol. Funkcjonariusze zapukali do mieszkania agresora. Mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi. Słowami wulgarnymi żądał, aby policjanci odeszli. Nagle wyszedł z mieszkania z siekierą w ręku, odgrażając się funkcjonariuszom. W momencie, kiedy podniósł rękę i ruszył na mundurowych, został przez nich obezwładniony. Mężczyzna był cały czas agresywny. 49-latek został zatrzymany i dowieziony na konsultacje lekarską. Następnie trafił do policyjnego aresztu.

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn doprowadzili podejrzanego do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił mu zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariusza oraz gróźb karalnych. Następnie wnioskował do sądu o jego tymczasowy areszt. Sąd postanowił zastosować wobec 49-latka dozór policyjny. Teraz podejrzanemu za popełnione przestępstwa może grozić kara pozbawienia wolności do lat 10.