Trwa powtórzony przetarg na budowę ogólnodostępnego toru do jazdy na rowerze. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach będą mogli cieszyć się przez cały rok nowym torem do pumptracku w okolicach śluzy Prądy. Zgodnie z nowym zamówieniem inwestycja wybrana przez mieszkańców ma powstać przy ul. Spacerowej.

Na torze będą mogli bezpiecznie jeździć rowerzyści, miłośnicy jazdy na BMX, skaterzy, rolkarze i longboarderzy, o każdym stopniu umiejętności. W skrócie, „pumptrack” to jazda rowerem bez napędu i bez konieczności pedałowania po torze o zróżnicowanej wysokościowo trasie. Co ciekawe, jazda odbywa się wyłącznie dzięki balansowi i skoordynowaniu ciała rowerzysty.

Projekt budowy wyczynowego toru do pumptracku został zgłoszony przez mieszkańców w ramach  zeszłorocznego Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zdobywając 480 głosów okazał się zwycięskim zadaniem w tej dzielnicy. Pomysłodawcy chcą by był to ogólnodostępny, bezobsługowy rowerowy plac zabaw, ze specjalnie zaprojektowanym torem przeszkód składającym się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych hopek. Będzie on przeznaczony dla starszych dzieci i początkujących zawodników.

W pierwszym postępowaniu przetargowym złożona oferta znacznie przekraczała zaplanowany budżet. Teraz wykonawcy mają czas na składanie ofert do 4 grudnia. W przypadku rozstrzygnięcia tor powstanie do końca czerwca 2020 roku.