Już dziesięć zespołów pojawiło się w Polsce, czekając na rozpoczęcie pierwszego turnieju FIFA w naszym kraju. Do imprezy szykują się również kibice, którzy mogą już drukować zakupione bilety. Znamy również składy, które przyjadą do Polski, w tym do Bydgoszczy.

- Mistrzostwa Świata FIFA U-20 to fabryka talentów. Teraz może ci piłkarze nie są jeszcze rozpoznawalni, ale za 2-3-4 lata będą zdobywać stadiony Europy i świata. To kolejny powód, dla którego warto się pojawić na stadionach i obejrzeć ich w akcji. Tym bardziej, że bilety są niewiarygodnie tanie - powiedział Zbigniew Boniek, prezes PZPN i legenda futbolu.

Pierwszy gwizdek sędziego na stadionie Zawiszy usłyszymy 23 maja. W sumie odbędzie się aż siedem spotkań mundialu. Największym zainteresowaniem cieszą się pojedynki z udziałem europejskich potęg - Francji i Włoch. Ci pierwszy w Bydgoszczy zagrają w niedzielę (26 maja) z Ekwadorem, a Francuzów zobaczymy dwa dni później (28 maja) w spotkaniu przeciwko Panamie. Trójkolorowi do Polski przyjadą w bardzo silnym składzie. Gwiazdą drużyny jest bramkarz Fiorentiny Alban Lafont, który wartość już dziś wyceniana jest na 18 mln euro. Warto zwrócić uwagę na Moussę Diaby’ego, który próbuje przebić się do podstawowego składu Paris Saint Germain oraz przede wszystkim na pomocnika Lille Boubakarę Soumarego, który uważany jest za następcę Paula Pogby. Piłkarzem poważnie interesuje się finalista tegorocznej edycji Ligi Mistrzów Tottenham. Obie europejskie drużyny przez fachowców wymieniane są w gronie faworytów do medali. Kibice będą mogli też zobaczyć w akcji ekipy: mistrza Afryki - Mali, a także Arabii Saudyjskiej. Każda z grających w naszym mieście drużyn spędzi nad Brdą przynajmniej kilka dni. 

Fani mogą kupować bilety na stronie https://pl.fifa.com/u20worldcup/organisation/ticketing do 15 czerwca, czyli dnia finału. Ceny zaczynają się od 10 złotych. Aby wydrukować bilet, wystarczy zalogować się na swoim biletowym koncie FIFA. Istotne jest, aby wydruk był dobrej jakości, na białym papierze w formacie A4. Kod i wszystkie inne elementy muszą być dobrze widoczne, aby mogły zostać zweryfikowane. Bilety elektroniczne na telefonach komórkowych nie będą honorowane przy wejściu na stadion. Nie będzie też możliwości ich wydrukowania w obiekcie.

Przypominamy, że dla posiadaczy biletów na mecze Mistrzostw Świata FIFA U-20 przygotowaliśmy darmową komunikację publiczną. Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 to druga najstarsza impreza organizowana przez FIFA. To właśnie na tym turnieju wielkie kariery zaczynali tacy piłkarze jak Maradona, Messi, Iniesta, Griezmann, Salah i Piqué.