W najbliższy weekend w Bydgoszczy odbędzie się druga w tym roku edycja Enea Bydgoszcz Triathlon. W największej triathlonowej imprezie w Polsce weźmie udział blisko 2000 osób oraz kilkuset najmłodszych uczestników zawodów dla dzieci: Enea Tri-Fun. Na starcie zamelduje się m.in. prezydent Rafał Bruski. Na bydgoszczan i kibiców, którzy odwiedzą Bydgoszcz 27, 28 i 29 sierpnia, czeka wiele atrakcji.

Enea Bydgoszcz Triathlon to najbardziej popularna impreza triathlonowa w Polsce. 28 i 29 sierpnia  profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach, które tradycyjnie rozgrywane są w samym centrum Bydgoszczy.

Zawody przyciągają z roku na rok coraz więcej osób. Połowę zawodników i ich kibiców stanowią goście spoza miasta. W czasie trwania zawodów triathloniści będą poruszać się ul. Toruńską (od Ronda Toruńskiego do Ronda Bernardyńskiego) i alejami Jana Pawła II. Będą także biec wzdłuż bulwarów nad Brdą aż do Mostu Staromiejskiego. W związku z tym kierowcy muszą się liczyć z ograniczeniami w ruchu aut i czasowymi zakazami parkowania w rejonie Starego Miasta. 

Więcej o zmianach w ruchu drogowym i komunikacji publicznej można przeczytać TUTAJ.

 

Ale Enea Bydgoszcz Triathlon to nie tylko zawody, to również wiele atrakcji dla mieszkańców i kibiców, którzy w weekend 27-29 sierpnia przyjadą do Bydgoszczy. W okolicach HSW Łuczniczka (meta zawodów) będą czekać m.in.: konkursy dla dzieci i młodzieży, eksperymenty naukowe, targi sportowe czy festiwal food trucków.