Z brązowym medalem wracają z mistrzostw Europy wioślarki Lotto/Bydgostii. Zawody odbywały się w szkockim Glasgow.

Bydgoszczanki popłynęły w czwórce bez sterniczki. W składzie naszej osady były Monika Chabel, Maria Wierzbowska, Joanna Dittmann (wszystkie Lotto/Bydgostia) i Olga Michalkiewicz.

fot. Julia Kowacic.

W finałowym wyścigu lepsze od naszej osady okazały się tylko Rosjanki i Rumunki. Lotto/Bydgotia jest najbardziej utytułowanym klubem wioślarskim w Polsce. W historii klubu sportowcy (łącznie z medalem naszych wioślarek na ME) na imprezach rangi światowej zdobyli w sumie 161 medali – 54 złote, 59 srebrne i 48 brązowych.

Warto wiedzieć

Wioślarki i wioślarze niedługo zyskają nowoczesny budynek przystani i łącznika komunikacyjnego miedzy nowym, a dotychczasowym obiektem wraz z niezbędnymi instalacjami oraz ociepleniem. Projekt zakłada także budowę m.in. placu manewrowego i dróg wewnętrznych. W ramach inwestycji przystań zyska m. in. hangar na łodzie, sale ćwiczeń sportowych, siłownie, pokoje fizjoterapii, biurowe, noclegowe, zaplecze sanitarne, salę szkoleniową, pomieszczenia techniczne. Teren wokół przystani zostanie zagospodarowany – powstanie tu parking i dużo zieleni. Przebudowane zostaną także nabrzeża. W ten sposób po zakończeniu inwestycji znacznie poprawi się estetyka południowego nabrzeża Brdy sąsiadującego m.in. z mostem Uniwersyteckim. Koszt inwestycji to 24 mln zł. Zakończenie robót planowane jest w grudniu przyszłego roku.