W Bydgoszczy odbędą się dwie rundy kartingowego IAME Series Poland. Zawody odbędą się w czerwcu i sierpniu.

- Przygotowujemy szereg atrakcji, aby te dwa weekendy wyścigowe pozostały w pamięci zawodników oraz kibiców na długo. To także historyczny moment dla nas, ponieważ seria IAME w Polsce rozpocznie się właśnie u nas. Przypomnę tutaj, że na naszym torze w 1994 roku odbyły się Kartingowe Mistrzostwa Świata. IAME Series to najbardziej prestiżowa seria na świecie rozgrywana w 27 krajach. To sukces, że wchodzi właśnie do Polski – mówi Krzysztof Studziński z Polskiego Związku Motorowego OZDG w Bydgoszczy.


Obecnie odbywają się liczne testy dla wszystkich zainteresowanych zawodników i zespołów przy wsparciu technicznym IAME. Prace z zawodnikami potrwają do końca maja, aby umożliwić start jak największej liczbie zawodników w 2018 roku. Praca wykonywana przez zarząd LRC Promotion zyskuje na sile, przyłączając kolejnych partnerów do serii. Kierunek, jaki obrał promotor to odpowiedzialność społeczna w kwestiach bezpieczeństwa promowana przez karting od najmłodszych lat. Do współpracy przyłączyły się instytucje państwowe i prywatne, które będą edukować zawodników, kibiców w kwestiach odpowiedzialności w trakcie zawodów, jak i poza torem.

To przyszli kierowcy dróg publicznych. Zawodnicy IAME Series Poland od samego początku będą edukować swoich rówieśników, jak należy postępować na drogach, jak zachować się w sytuacjach krytycznych, jak nieść pomoc. Bezpiecznie przez karting to jedno z głównych haseł przewodnich serii.