Bydgoskim Biegiem Urodzinowym zainaugurowaliśmy sezon biegowy w mieście i cykl tegorocznych imprez Aktywnej Bydgoszczy. Z okazji urodzin naszego miasta w niedzielę, 22 kwietnia, na starcie 5-kilometrowej trasy stanęło 1363 biegaczy.

Bydgoski Bieg Urodzinowy to symboliczna inauguracja sezonu biegowego w naszym mieście. Już od kilku lat w drugiej połowie kwietnia biegacze wyruszają na ulice, aby na sportowo uczcić nadanie Bydgoszczy praw miejskich.

Trasa poprowadziła uliczkami Starówki i bulwarami nad Brdą. Start i meta zlokalizowana była na Moście Staromiejskim. Biegacze pobiegli w kierunku ul. Focha. Później pokonali Warmińskiego i Dworcową. Kolejnym punktem był Most Jagiełły (ścieżka rowerowa). Dalej trasa prowadziła bulwarami nad Brdą aż do ulicy Uroczej. Następnie ulica Bernardyńska, kilka zakrętów przy Uniwersytecie i most Bernardyński. Uliczkami Starówki biegacze dotarli na metę. Biegowi towarzyszyły atrakcje dla dzieci i nagrody dla zwycięzców.

Wśród uczestników Bydgoskiego Biegu Urodzinowego dominowali mieszkańcy Bydgoszczy oraz miejscowości wchodzących w skład Metropolii Bydgoszcz, byli również goście z Chorwacji, Hiszpanii, Irlandii, Norwegii, Włoch, Ukrainy i Francji.

Najstarszym zawodnikiem był Pan Gustaw (72 lata), a najmłodszą biegaczką czteroletnia Kornelia, pokonująca trasę pod opieką dorosłych. Medale i nagrody dla zawodników wręczył prezydent Rafał Bruski.

 

Na mecie czekały kanapki i herbata. Szef kuchni hotelu City przygotował blisko 1 400 kanapek. Miłośnicy nieco słodszych doznań kulinarnych także znaleźli coś dla siebie. Na placu Teatralnym pojawił się gigantyczny, przygotowany na 1 500 porcji tort urodzinowy miasta Bydgoszczy. Można było uzupełnić kalorie spalone podczas pięciokilometrowej trasy.