Są trzy złote medale polskich lekkoatletów przedostatniego dnia mistrzostw Europy w Berlinie.

Najpierw w biegu indywidualnym po złoto sięgnęła Justyna Święty-Ersetic (50.41). Piąta była Iga Baumgart-Witan. Zawodniczka Budowlanego KS uzyskała czas 51.24 sek., co jest jej najlepszym wynikiem. Po niespełna półtorej godzinie przerwy, Polki pobiegły w finale sztafety 4×400 m. O medal powalczyły Małgorzata Hołub-Kowalik, Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Święty-Ersetic.

Po pierwszej zmianie, biało-czerwone były na czwartej pozycji, a Baumgart-Witan znakomicie wykonała swoją pracę, wyprowadzając Polki na czoło stawki. Wyciszkiewicz oraz Święty-Ersetic obroniły to prowadzenie, a Polki uzyskały czas 3:26.60 sek. Srebro dla Francji (3:27.17), a brąz dla sztafety Wielkiej Brytanii (3:27.60).

Przypomnijmy, że wczoraj po srebrny medal w biegu na 1500 metrów sięgnął Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz). To nie koniec medali, bo złotą sobotę ukoronował również Adam Kszczot, który triumfował w biegu na 800 metrów. A jutro, ostatniego dnia zmagań o medale powalczą tyczkarze (Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek) oraz młociarki (Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron).