W czwartek (5 września) odbyła się oficjalna prezentacja koszykarzy Enei Astorii Bydgoszcz, którzy nadchodzący sezon rozegrają w ekstraklasie. Czeka ich duże wyzwanie, a w najbliższy weekend kibice będą mieli okazję zobaczyć beniaminka ekstraklasy w akcji.

W Artego Arenie odbędzie się turniej Enea Bydgoszcz Cup. Oprócz gospodarzy wezmą w nim udział zespoły Polskiego Cukru Toruń, Kinga Szczecin i Trefla Sopot. To będzie pierwszy test naszej drużyny, która po awansie do Energa Basket Ligi przeszła gruntowną zmianę. Przede wszystkim nowym trenerem został Artur Gronek. Pomagać mu będą Grzegorz Skiba i Hubert Mazur.

Nowi zawodnikami w zespole są m.in. AJ Walton, Adam Kemp, Michał Chyliński, Michał Nowakowski i Marcin Nowakowski. Do zespołu dołączył też J.P. Prince, ale ostatecznie zdecydowano się rozwiązań umowę z Amerykaninem. Na razie nie wiadomo, kiedy poznamy nazwisko jego następcy.

Pierwszy test Astorię czeka już w weekend. W sobotę bydgoszczanie o godz. 18 zmierzą się z Treflem Sopot. Wcześniej, bo już o 15 na parkiet Artego Areny wybiegną drużyny z Torunia i Szczecina. W niedzielę odbędzie się pojedynek o III miejsce (godz. 11) i finał (17). Zachęcamy do wspólnego kibicowania! Osoby, które zakupiły karnety na sezon 2019/2020 - wstęp bezpłatny. Bilety na Enea Bydgoszcz Cup 2019 będą obowiązywały na jeden dzień, ich koszt to 5 zł. Bilety będzie można kupić w kasie Artego Areny na godzinę przed rozpoczęciem pierwszego spotkania, oraz przez stronę internetową.(1. dzień TUTAJ, 2. Dzień TUTAJ).

Warto dodać, że w związku awansem Astorii do najwyższej klasy rozgrywkowej miasto przewidziało wsparcie finansowe w wysokości 3 milionów złotych na dwa nadchodzące sezony: 2019/2020 i 2020/2021.

Aktualny skład Enea Astorii: Michał Chyliński, Marcel Afeltowicz, Mateusz Zębski Paweł Kopycki, Dorian Szyttenholm, Michał Aleksandrowicz, Michał Krasuski, AJ Walton, Michał Nowakowski, Łukasz Frąckiewicz, Adam Kemp, Marcin Nowakowski.