Zmagania o medale w grodzie nad Brdą odbędą się w maju. Sport akademicki w Bydgoszczy cieszy się dużym zainteresowaniem – przyznaje Katarzyna Domańska z AZS UKW. W grodzie nad Brdą odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej i wioślarstwie.

W Bydgoszczy odbędzie się finał zmagań wioślarzy, zaś szczypiorniści powalczą o prawo występu w wielkim finale, który zostanie rozegrany w Opolu. – Cieszy nas, że imprezy organizowane przez nas są na wysokim poziomie, zarówno sportowym jak i organizacyjnym – mówi Katarzyna Domańska.

Już w pierwszy weekend maja odbędzie się rywalizacja w pierwszym półfinale mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet (drugi odbędzie się w Katowicach). Drużyna UKW Bydgoszcz trafiła do grupy C, gdzie zmierzy się z Politechniką Poznań, WUM Warszawa i UG Gdańsk. Swoje mecze rozegrają w hali przy ul. Sportowej, gdzie grać będą także drużyny z grupy A (AWF Warszawa, Politechnika Łódź, SGGW Warszawa i UMK Toruń), zaś mecze dwóch kolejnych grup odbędą się w hali Zespołu Szkół „15” przy ul. Czerkaskiej. Do udziału w rywalizacji piłkarek ręcznych zgłosiło się aż dziewiętnaście drużyn. Awans do finału wywalczy dziewięć z nich.

Tydzień później, tj. w dniach 10-13 maja zostanie rozegrany turniej męski piłkarzy ręcznych. Zespół UKW Bydgoszcz (oparty głównie na zawodnikach zespołu występującego w rozgrywkach II ligi) trafił do grupy D, a ich rywalami będą drużyny UE Wrocław, AWF Poznań i PWSZ Koszalin. Podobnie jak w przypadku turnieju kobiecego, także zmagania szczypiornistów zostaną rozegrane w halach przy ul. Sportowej i Czerkaskiej. Awans do finału zapewni sobie pięć drużyn, a o medale piłkarki i piłkarze ręczni powalczą w Opolu.

Podczas piątkowej konferencji prasowej ujawniono, że w przyszłym roku w Bydgoszczy odbędą się Akademickie Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. Impreza zostanie przeprowadzona w dniach 2-8 lipca, a mecze mają zostać rozegrane w kilku halach. – Padają również sugestie, aby w przyszłym roku w Bydgoszczy odbyły się finał Akademickich Mistrzostw Polski – dodaje wiceprezes Kościański.

21 zespołów powalczy o medale akademickich mistrzostw kraju we wioślarstwie. Impreza odbędzie się 19 maja. Zmagania odbędą się na torze regatowym w Brdyujściu.