Kino Orzeł przygotowało specjalne propozycje darmowych filmów. W ramach akcji „Orzeł poleca. Zostań w domu i oglądaj” codziennie nowa filmowa porcja wrażeń w pełni legalna i dostępna online.

Ze względu na pandemię Kino Orzeł pozostaje zamknięte. W trosce o bydgoskich kinomanów zorganizowano akcję „Orzeł poleca. Zostań w domu i oglądaj”. Codziennie Orzeł publikuje na swoim Facebooku w pełni legalne i darmowe propozycje filmowe.

Kino zaprasza m.in. do wspólnego oglądania nagradzanych produkcji udostępnionych przez zaprzyjaźnionego dystrybutora. Z okazji urodzin Marka Piestraka poleca seans kultowego filmu, który dał imię polskiej nagrodzie dla najgorszych rodzimych produkcji. Tak złe, że aż dobre – „Klątwa Soliny Węży” z  1987 roku.

W ramach akcji można, siedząc w domu,  przejść się po Bydgoszczy sprzed lat, a to dzięki archiwum „Bydgoszcz na Taśmie” Bydgoskiej Kroniki Filmowej.
Do tej pory pojawiły się także propozycje Kina Świat. Mocne kino dokumentalne w Drodze do Guantanamo, czy pełen błyskotliwego humoru film o samochodach, kobietach i miłości – ekranizacja „Sztuczki” Andrzeja Jakimowskiego. W ramach propozycji Kina Świat znajdziemy także Śnieżkę  w reżyserii Pablo Bergera.

Przed kinomaniakami powroty i tęsknoty do Festiwalu Animocje oraz Millenium Docs Against Gravity. Do tego dawka edukacji w duchu Akademii Kinomana. W ramach atrakcji uczestnicy akcji wybiorą  film, który zostanie wyświetlony w Orle, gdy ten zostanie otwarty dla miłośników kina.

Filmy dostępne na stronie Kina Orzeł na Facebooku. Link TUTAJ.