Dwa spektakle i premiera słuchowiska – to kolejne wydarzenia, które w lutym pojawią się na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Zaczynamy w najbliższy weekend spektaklem „Mur” w reż. Justyny Sobczyk, czyli opowieścią o murze berlińskim, który podzielił część świata na pół.

Teatr Polski zaprasza 5 i 6 lutego o godz.19.00 na kolejny spektakl. „Mur” Justyny Sobczyk, niedawno nagrodzonej Paszportem Polityki, to propozycja doskonała nie tylko dla dorosłych, ale także dla młodzieży. Warto przypomnieć, że w listopadzie spektakl został doceniony przez Jury Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ. Od Młodzieżowego Jury spektakl otrzymał Wyróżnienie za przystępny dla młodzieży sposób opowiadania o murze berlińskim, różnicach kulturowych i zdrowiu psychicznym, natomiast od Jury Dorosłego otrzymał rekomendację do ATESTÓW - świadectw wysokiej jakości artystycznych przyznawanych przez Polski Ośrodek ASSITEJ.

W dalszej części miesiąca czeka nas jeszcze „Balladyna. Wojna wewnętrzna” w reż. Justyny Łagowskiej, bydgoska adaptacja dramatu Juliusza Słowackiego. To już 12 i 13 lutego na platformie VOD Teatru Polskiego.

A 27 lutego - premiera kolejnego słuchowiska z cyklu „Teatr w odsłuchu. Odzyskane przedstawienia”. Tego dnia o godz.19.00 udostępniona zostanie audialna wersja powieści Jana Potockiego „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Słuchowisko, w którym wystąpi cały zespół aktorski Teatru Polskiego w Bydgoszczy wyreżyseruje Paweł Sztarbowski.

Wirtualne bilety na wydarzenia organizowane na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy można zakupić po zalogowaniu się na www.vod.teatrpolski.pl. Założenie konta na VOD jest bezpłatne. Bilet na pokaz spektaklu online kosztuje 20 zł, dostęp do słuchowiska - 1 zł.

Szczegółowe informacji na temat spektakli oraz słuchowisk są dostępne na stronie www.teatrpolski.pl.

 

fot. Natalia Kabanow