9 września rusza Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „Mózg Festival”. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem “Sztuka jako droga do rozumienia”. Przez 3 dni czekać nas będą wyjątkowe koncerty, wystawy i pokazy. To będzie prawdziwe spotkanie ze sztuką.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „Mózg Festival” jest spotkaniem artystów tworzących i poruszających się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej, sztuki performance, audio i wideo instalacji, w których muzyka odgrywa istotną rolę.

Jednym z założeń festiwalu jest jego wielokulturowość oraz prezentacje sprzyjające poznawaniu i rozumieniu wieloaspektowości kultur, dlatego do udziału w festiwalu zapraszani są artyści z całego świata. Są to wybitne indywidualności świata sztuki oraz młodzi artyści, których dotychczasowe działania noszą znamiona wyjątkowych. Wszystkie działania artystyczne traktowane są jako środek, który prowadzić ma do głębszego poznania otaczającej nas rzeczywistości i przemian zachodzących na świecie.

Festiwal prezentuje najnowsze techniki wykonawcze oraz połączenia interdyscyplinarne w kontekście i poszanowaniu tradycji. Zdaniem organizatorów sztuka, w szczególności współczesna, jest narzędziem do uruchamiania ukrytych wewnątrz mózgu, możliwości rozumienia tego co nas otacza. Innymi słowy sztuka nie jest celem samym w sobie, a jest narzędziem do osiągania pewnych celów i jako taka pełni ważną funkcję społeczną.

17. edycja Mózg Festival odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 9 - 11 września. Wydarzenia zaplanowane są w dwóch miejscach – w klubie Mózg i w Młynach Rothera. Szczegółowy program festiwalu znajdziecie tutaj.