23 kwietnia (poniedziałek) zakończyło się głosowanie internautów na miasta, w których Quebonafide wystąpi w ramach trasy Red Bull Music Presents. Muzyczny autobus z raperem na pokładzie w czerwcu odwiedzi nasze miasto i zagra koncert, na który wstęp będzie bezpłatny.

W czerwcu Quebonafide wyruszy w trasę Red Bull Music Presents. Raper pojawi się na dachu muzycznego autobusu w miastach, które wybrali fani w internetowym głosowaniu. W głosowaniu udział brało dziesięć miast: Toruń, Bydgoszcz, Częstochowa, Słupsk, Radom, Elbląg, Szczecin, Sosnowiec, Tarnów i Piotrków Trybunalski. Siedem z nich będzie gościć u siebie rapera.

Zainteresowanie głosowaniem było ogromne. Podczas dwutygodniowego głosowania oddanych zostało ponad 232 tysięcy głosów! Najwięcej (28086) zdobył Piotrków Trybunalski. Tuż za nim uplasował się Szczecin (28063), a pierwszą trójkę zamyka Tarnów, na który oddano 28061 głosów.

Walka o głosy trwała do samego końca. Słupsk, który znalazł się na siódmym miejscu i tym samym jako ostatni dołączył na mapę trasy, uzyskał tyle samo głosów, co Częstochowa, która zakończyła głosowanie na ósmym miejscu. Zgodnie z regulaminem głosowania w sytuacji, gdy na koniec głosowania dwa miasta uzyskają taką samą liczbę głosów, do finalnej siódemki miast dostaje się to, na które ostatni głos został dodany najwcześniej. Tak było w przypadku Słupska. Za sprawą tego ostatniego szczęśliwego głosu, znalazł się on na trasie Red Bull Music Presents: Quebonafide.

Muzyczny autobus gościł już w naszym mieście. W poprzedniej edycji Red Bull Music Presents odwiedziła nas artystka popowa Natalia Nykiel, a dwa lata temu Dawid Podsiadło. Wszystko dzięki głosom internautów.

Gwiazdą tegorocznej odsłony trasy jest Quebonafide. Raper młodego pokolenia. Jego „Egzotyka” była najlepiej sprzedającym się polskim albumem 2017 roku. Płyta powstawała podczas podróży Quebonafide po świecie, a każdy z utworów opowiada historię związaną z jednym z odwiedzonych przez rapera krajów. To właśnie utwory z tego krążka raper zaprezentuje podczas czerwcowej trasy, której motywem przewodnim są właśnie egzotyczne podróże rapera.

Trasa Red Bull Music Presents: Quebonafide odbędzie się miedzy 3 a 30 czerwca. Daty poszczególnych koncertów zostaną ogłoszone wkrótce.

WYNIKI GŁOSOWANIA:
1.    Piotrków Tryb. - 28086 głosów
2.    Szczecin - 28063 głosów
3.    Tarnów  - 28061 głosów
4.    Sosnowiec - 28056 głosów
5.    Radom - 28052 głosów
6.    Bydgoszcz - 28050 głosów
7.    Słupsk - 28044 głosów
8.    Częstochowa - 28044 głosów
9.    Elbląg - 4630 głosów
10.    Toruń - 3100 głosów