Galeria Miejska bwa zaprasza najmłodszych bydgoszczan na unikatowe warsztaty w ramach cyklu „Dziecko na warsztat”. To wyjątkowa okazja, żeby nauczyć się m.in. tworzyć niepowtarzalne pocztówki z wakacji. Siadajcie przed komputery i czerpcie inspirację, a później wysyłajcie własne pozdrowienia z wakacji.

Gdzie chcielibyście wyjechać na wakacje? Zastanówcie się dobrze! To bardzo ważne pytanie, bo na tych warsztatach przeniesiecie się do miejsca, o którym marzycie! Oczywiście w Waszej wyobraźni. Później będziecie mogli pozdrowić z tego miejsca swoich znajomych czy rodzinę. Na tych warsztatach nauczycie się tworzyć niepowtarzalną pocztówkę z wakacji. Tutorial cały czas dostępny jest na stronie bwa, link TUTAJ.

A jeśli już gdzieś wyjechaliście, ale na miejscu okazało się, że pogoda nie taka, tłumy na szlakach, jedzenie niedobre, humory nie dopisują, jednym słowem – nie tak miało być… Co wtedy? Jak pozdrowić rodzinę i przyjaciół z takiego urlopu? Często nasze oczekiwania rozmijają się z zastaną rzeczywistością. Czy pisać prawdę, czy może zdawkowo i grzecznie pozdrowić nie wdając się w szczegóły? Sylwia Szyrszeń odważnie spogląda prawdzie w oczy. W warsztacie towarzyszącym wystawie artystki „Pocztówka z Polski”, pokazuje jak wykonać kartkę z wypoczynku, który odbiega od tego wymarzonego. Filmik obejrzycie TUTAJ.


I na deser, kiedy już wrócicie z wypoczynku, letnia odsłona „Dziecka na warsztat” w siedzibie bwa – Chrum unikat. Już 16 i 20 sierpnia o godz. 11:00 odbędzie się warsztat będący połączeniem wartości plastycznych i edukacyjnych, wypracowanych dzięki lokalnej współpracy z Azylem dla Świń „Chrumkowo”. Przygotowany będzie materiał filmowy, pokazujący to niezwykłe miejsce, jego mieszkańców, ich historie. Celem jest pokazanie dzieciom, jak niezwykłymi zwierzętami są świnie oraz jak istotne jest kierowanie się empatią. Po prezentacji materiału wideo dzieci stworzą broszki i zawieszki przedstawiające świnkowy wizerunek. Powstałe fanty zostaną przekazane na Licytację Chrum – Unikatów w ramach Bazarku Charytatywnego Chrumkowa. Wszystko to w myśl idei działania lokalnie, przekonania, że każdy gest ma znaczenie. Będzie to też okazja do poczucia, jakie emocje towarzyszą licytacji dzieł sztuki. 

Na warsztaty bwa zaprasza dzieci wraz z opiekunami. Czas trwania spotkania to ok. 1,5 godz. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel.52 339 30 62.