Choć teatry zostaną otwarte 29 maja, Teatr Polski w Bydgoszczy nie przestaje grać. W kolejne majowe weekendy na platformie VOD zaprezentuje spektakle zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych widzów. Maj w TPB zakończy premiera „Maszyny” w reżyserii Jagody Szelc, z udziałem publiczności na żywo.

Majowy przegląd spektakli na VOD

Dopóki teatry nie zostaną ponownie otwarte, Teatr Polski w Bydgoszczy będzie grał online. Podczas zbliżających się majowych weekendów, na platformie VOD zaprezentujemy prawie wszystkie wcześniejsze rejestracje bydgoskich produkcji:

- 7 maja, godz. 19.00 – „Trump i pole kukurydzy” w reżyserii Pawła Łysaka,
- 8 maja, godz. 19.00 – „Ptak” w reżyserii Magdy Drab,
- 14 maja, godz. 19.00 – „Balladyna. Wojna wewnętrzna” w reżyserii Justyny Łagowskiej,
- 15 maja, godz. 16.00 – „Motyle” w reżyserii Emilii Piech,
- 21 maja, godz.19.00 – „Maria Antonina. Ślad Królowej” w reżyserii Wojciecha Farugi,
- 22 maja, godz. 19.00 – „Mur” w reżyserii Justyny Sobczyk.

Wszystkie spektakle prezentowane na www.vod.teatrpolski.pl będą dostępne przez 24 godziny. Aby uzyskać dostęp do wybranego spektaklu należy założyć bezpłatne konto, wybrać konkretne wydarzenie i opłacić dostęp (15/20 zł).


Teatr w odsłuchu

Do końca czerwca na platformie VOD będzie można posłuchać Teatru, a dokładniej dwóch słuchowisk przygotowanych przez cały zespół aktorski TPB. 

Pierwsza z tych propozycji to słuchowisko „Trędowata. Melodramat” w reżyserii Tomasza Cyza, które powstało w ramach cyklu „Teatr w odsłuchu. Odzyskane przedstawienia”. Celem cyklu jest przywrócenie w nowej formie spektakli, które zeszły z afisza Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Słuchowisko w reżyserii Tomasza Cyza to audialna wersja spektaklu o tym samym tytule, w reżyserii Wojciecha Farugi, który swoją premierę miał w 2014 roku.

Na VOD dostępne są także dwie części słuchowiska „Rękopis znaleziony w Saragossie” w reżyserii Pawła Sztarbowskiego. Słuchowisko przygotowane przez zespół Teatru Polskiego w Bydgoszczy to audialna wersja XIX-wiecznej powieści Jana Potockiego pod tym samym tytułem.

Aby posłuchać nagrań, wystarczy zalogować się na www.vod.teatrpolski.pl, wybrać konkretny tytuł i opłacić dostęp (1 zł).


„Maszyna” – premiera i teatralny debiut reżyserki

Maj w Teatrze Polskim w Bydgoszczy zakończy długo wyczekiwana premiera spektaklu „Maszyna” w reżyserii Jagody Szelc. Spektakl powstał w oparciu o autorski tekst reżyserki Jagody Szelc i dramaturżki Marty Keil, dla których inspiracją była „Kolonia karna” Franza Kafki. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowany 29 maja (sobota) o godz.19.00.

Bydgoska produkcja to debiut teatralny reżyserki Jagody Szelc, która do tej pory była znana ze swoich filmowych projektów. Jej debiutancki film „Wieża. Jasny dzień” otrzymał nagrody za najlepszy debiut reżyserski i najlepszy scenariusz na FPFF w Gdyni 2017. Reżyserka jest także laureatką Paszportów Polityki 2018 w kategorii film.

Sprzedaż biletów na spektakle odbywające się w siedzibie Teatru Polskiego rozpocznie się wkrótce. O ponownym otwarciu kasy biletowej TPB poinformuje na swojej stronie - www.teatrpolski.pl.