Tym razem coś dla dzieci – Karolina Suchodolska i Iga Jambor- Skupniewicz zabiorą je do świata sztuki. Zapraszamy na spektakl „Magiczne drzwi” w wykonaniu Teatru ALELALE.

Spektakl opowiada historię Hani – dziewczynki, która czuje się nieakceptowana przez rówieśników. Nie czując z nimi porozumienia, poszukuje innych form spędzania wolnego czasu, budując własne światy. Na swej drodze napotyka magiczne drzwi, przez które wkracza do świata wyobraźni, a potem do świata sztuki. Tam spotyka najważniejsze osobistości: Panią Wyobraźnię, Pana Światłocienia, Barwy Podstawowe i Perspektywę, która ma więcej niż jedno oblicze. Hania, w podróży, przemierza świat sztuki, ale przede wszystkim, odkrywa siebie samą.

Spektakl przybliża podstawowe pojęcia ze świata sztuki. Odpowiada na pytania: czym jest perspektywa, kompozycja i jakie są ich rodzaje, czym jest dwu- i trójwymiar. Ale jest też opowieścią o poznawaniu samego siebie, odkrywaniu talentów, akceptacji i przyjaźni.

Pierwsza część przygód Hani już 8 maja o godz. 18:00, druga – 15 maja. Spektakl dostępny będzie na stronie FB Miejskiego Centrum Kultury, link tutaj.