Przygody dziesięcioletniego chłopca, którego marzeniem jest zostać marynarzem obejrzeć można będzie w niedzielę, 22 września w Kinie Orzeł. Wspaniała animacja estońskiej produkcji wyświetlona zostanie w ramach Małych Animocji.

"Kapitan Morten i Królowa Pająków" to zaskakująca animacja o potędze dziecięcej wyobraźni, wytrwałości i nieograniczonej wierze w marzenia.

10-letni Morten pragnie być marynarzem tak, jak jego tata. Niespodziewanie zostaje obsypany tajemniczym proszkiem, kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi! Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa, szczególnie, gdy nie jest się jedynym członkiem załogi. Jakim kapitanem okaże się chłopiec?

Morten będzie musiał wykazać się wielką odwagą, żeby znaleźć sposób na uratowanie statku przed zatonięciem, zawalczyć o przyjaciół i odkryć drogę powrotu do prawdziwego świata.

„Kapitan Morten i Królowa Pająków” to zachwycająca wizualnie animacja, nawiązująca do estetyki takich filmów jak "Kubo i dwie struny" czy "Koralina i tajemnicze drzwi".

Film przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6 roku życia. Seans trwa 79 minut, a bilet kosztuje 5 zł.