Wykończenie wnętrza domu jednorodzinnego to spory wydatek. Trudno jednak podać ostateczną kwotę nie znając preferencji inwestora i materiałów, które mają posłużyć do pracy. Warto wiedzieć, że duży wpływ na cenę ma miejsce, w którym budowane są domy. Bydgoszcz jest miastem zdecydowanie tańszym niż np. Warszawa i to odbija się również na branży budowlanej. Mimo wszystko to jednak jakość materiałów ma ogromny wpływ na ostateczną cenę wykończenia. W dzisiejszym artykule postaramy się wskazać orientacyjną kwotę potrzebną, by doprowadzić nowy dom do stanu pod klucz.

Dom w stanie deweloperskim

Dom od dewelopera ma przeważnie wykonane wszystkie instalacje, zrobione są między innymi: centralne ogrzewanie, przyłącza kanalizacyjne oraz wodociągowe. Na podłogach widzimy gotową wylewkę, a otynkowane ściany sprawiają, że odpada nam spora część pracy. Wykończenie takiego domu wymaga położenia podłogi, instalacji drzwi, malowania i zakupu urządzeń sanitarnych. W przypadku domów do 100 m2 koszt standardowego wyposażenia bez mebli nie powinien przekroczyć 50 000 zł.

Sporo możemy oszczędzić, wykonując niektóre prace we własnym zakresie. Jeśli jednak nie mamy smykałki do prac budowlanych, koszt ten może nieco wzrosnąć.

Domy Bydgoszcz pod klucz

O ile dom w stanie deweloperskim wymaga sporego nakładu pracy i pieniędzy, to domy pod klucz są niemal gotowe do zamieszkania. Wszystko oczywiście zależy od wybranego standardu, ale bardzo często obiekty takie są w pełni funkcjonalne. Deweloper przeprowadza prace wykończeniowe, które obejmują malowanie, montaż urządzeń sanitarnych i szaf wnękowych. Bardzo często na etapie projektowania możemy zgłaszać swoje poprawki i dostosowywać wnętrza do własnych preferencji. Wybór wersji premium sprawia, że nowy dom jest w pełni wyposażony w meble oraz urządzenia RTV i AGD.

Oczywiście musimy pamiętać, że wersja ta, pomimo że bezkosztowa na etapie wykańczania, wymaga sporego budżetu, który uszczupli nasz portfel w momencie podpisywania umowy z deweloperem.

Budowa domu systemem gospodarczym

System gospodarczy jest zdecydowanie najtańszą opcją wykańczania. Niestety wymaga od inwestora sporej wiedzy i dużych nakładów pracy. W nagrodę otrzymać możemy duże oszczędności. Idea systemu gospodarczego zakłada wykonywanie jak największej ilości prac we własnym zakresie. Jeśli mamy talent budowlany, z powodzeniem możemy położyć na podłogach panele, przeprowadzić biały montaż elektryki czy nawet pomalować wszystkie ściany i sufity. Wydaje się, że takie podejście może przyczynić się od oszczędności sięgających 40-50%.

Niestety system gospodarczy to ogromna strata czasu i energii, którą można wykorzystać w inny sposób, wybierając odpowiednią ekipę. Jeśli interesuje nas wykończenie domów, Bydgoszcz jest miastem, gdzie bez trudu znajdziemy profesjonalne ekipy, które umożliwią szybkie przeprowadzenie remontu i doprowadzenie każdego pomieszczenia do stanu pod klucz. Być może cena nie jest najniższa, ale jakość wykonania rekompensuje wiele niedogodności.