Klucze do nowo wybudowanego bloku Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Bortnowskiego zostaną w najbliższych dniach przekazane nowym najemcom. W kolejce na mieszkania BTBS czeka już 3,6 tys. osób.

W budynku wielorodzinnym przy ul. Bortnowskiego 3c powstały 22 komfortowe mieszkania o powierzchni od 37 do 60 metrów kwadratowych. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań wyniosła ponad tysiąc metrów kwadratowych. Mieszkania usytuowane są na 5-kondygnacjach, w budynku w kształcie prostokąta. Budynek wyposażony jest w dźwig osobowy, o gabarytach umożliwiających przewóz osób na noszach. Klucze do mieszkań zostaną przekazane nowym najemcom 16 września.
Same mieszkania są  kompleksowo wykończone. W kuchniach zamontowano kuchenki elektryczne, a wentylacja grawitacyjna mieszkań jest dodatkowo wspomagana mechanicznie – tzw. wentylacją hybrydową. Mieszkania wyposażone są we wszystkie standardowe instalacje wewnętrzne. Wszystkie media są opomiarowane indywidualnie dla każdego mieszkania. Zadbano także o zagospodarowanie wokół budynku – powstały nowe chodniki, miejsca parkingowe, nasadzono atrakcyjną zieleń i zainstalowano oświetlenie zewnętrzne terenu lampami energooszczędnymi.