Bydgoszcz to idealne miejsce do życia dla rodzin z dziećmi. Duża ilość terenów zielonych, a także obiektów rekreacyjnych, zmodernizowane ścieżki dla rowerzystów i przede wszystkim lepsze powietrze. Mało? Dorzućmy do tego samorządowe wsparcie dużych rodzin w postaci programu „Bydgoska rodzina 3+” i pierwsze miejsce w najnowszym rankingu „Miasta przyjazne rodzinom” w kategorii bezpieczeństwo. Jeśli Was przekonaliśmy, to pozostaje kwestia wyboru dzielnicy. Którą wybrać, żeby nie żałować?

Znany i lubiany Fordon 

 

Fordon to dzielnica pierwszego wyboru, od niej najczęściej zaczynamy szukać mieszkania. Zlokalizowana z daleka od miejskiego zgiełku, w otoczeniu terenów zielonych, a jednocześnie bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta. Dodatkowo od lat ma renomę dzielnicy bezpiecznej. Nic więc dziwnego, że jest doceniana w wielu rankingach. W przygotowanym w 2018 roku przez portal naszemiasto.pl zestawieniu,  Fordon uplasował się na pierwszym miejscu, jako najbardziej polecana dzielnica. 

 

Natomiast w tym roku, jego walory docenili również użytkownicy portalu RynekPierwotny.pl.  W Rankingu Inwestycji, który co kwartał prezentuje najlepsze inwestycje, pierwsze miejsce zdobyła nieruchomość znajdująca się na Fordonie – Osiedle Uniwersyteckie. Czym przykuła uwagę potencjalnych najemców? 

 „Atrakcyjność Osiedla Uniwersyteckiego wynika przede wszystkim z jego doskonałej lokalizacji – w mieście, ale obok. To idealne miejsce do zamieszkania dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku miasta i „złapać oddech” w pobliżu wielu terenów zielonych. Osiedle powstaje z myślą o tych, którzy już pokochali Fordon za spokój i ciszę, a także za zieleń.” mówi Agata Bil-Jahr, Specjalista ds. marketingu w CDI Konsultanci Budowlani Sp. z o.o.

 

Zwycięska inwestycja jest rzeczywiście zlokalizowana blisko Brdy i największego Parku Miejskiego w Polsce – Myślęcinek, którego powierzchni liczy aż 830 ha powierzchni – w tym 18 ha stanowią same zbiorniki wodne. Jest to więc miejsce idealne dla osób ceniących sobie ciszę i spokój, a także życie w jak najbliższym sąsiedztwie przyrody. Fani aktywnego wypoczynku również znajdą tutaj coś dla siebie. Na terenie parku znajdują się takie atrakcje jak: ścianka wspinaczkowa, skatepark, a nawet klub golfowy! 

 

Warto dodać, że do nowych mieszkań w Fordonie wprowadza się wielu dotychczasowych mieszkańców tej części Bydgoszczy –  czy to młodzi ludzie zaczynający samodzielne życie, czy starsi, którzy na jesień życia chcą przenieść się do mieszkania o wyższym standardzie.” – dodaje Błażej Bembnista, redaktor MetropoliaBydgoska.PL.

Na Fordonie znajduje się również Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, dzięki czemu kupione mieszkanie będzie dobrym rozwiązaniem dla naszych dzieci, jeśli te zdecydują się tam studiować. Możemy też wtedy pomyśleć o jego wynajmie, a na pewno na tym nie stracimy.

 

Multifunkcjonalne Osiedle Leśne

 

We wspomnianym wcześniej zestawieniu portalu naszemiasto.pl, dość wysoką – czwartą pozycję zajęło Osiedle Leśne. Jak sama nazwa wskazuje jest ono położone w pobliżu terenów leśnych, a mianowicie Leśnego Parku Kultury i Parku Myślęcinek. Kupując mieszkanie w tej okolicy mamy więc pewność, że będziemy mieli gdzie wyjść na spacer, pobiegać czy pojeździć na rowerze. 

 

Tutaj również znajduje się inwestycja, która zajęła drugie miejsce w Rankingu Inwestycji – Platanowy Park. To jedno z nielicznych, kompleksowo zaprojektowanych osiedli w Bydgoszczy. Co to oznacza w praktyce? Jest to zabudowa, która łączy w sobie nie tylko funkcję mieszkaniową, ale również usługową, handlową czy też drogi dojazdowe i miejsca postojowe. Dzięki czemu wiele spraw załatwimy, nie opuszczając terenu osiedla. To duże ułatwienie dla wszystkich tych, którzy wolny czas wolą spędzić w domu z rodziną, niż w korku. 

 

Ponadto, Osiedle Leśne od lat uznawane jest za jedno z bezpieczniejszych i przyjaznych rodzinom miejsc w Bydgoszczy. Znajduje się tutaj wiele placówek edukacyjnych, od przedszkoli po uczelnie wyższe. Niewątpliwą wartością dzielnicy jest również jej położenie w bliskim sąsiedztwie Śródmieścia, a także dobra siatka połączeń tramwajowych i autobusowych właściwie w każdym kierunku Bydgoszczy.

Coraz piękniejsze Bielawy  


Bielawy to dzielnica, która zyskuje w ostatnim czasie na popularności. W dużej mierze dlatego, że jest ona dość intensywnie przebudowywana. Wymiana torów tramwajowych, budowa nowych ścieżek rowerowych czy też zadbanie o okoliczną zieleń, znacząco poprawiły estetykę okolicy. Duże nadzieje wiąże się również z powstającym tutaj kampusem Akademii Muzycznej, który ma być zbudowany nad urokliwym jeziorkiem. Z pewnością przyciągnie on kolejnych, nowych mieszkańców. 

 

Tym bardziej nie powinien dziwić fakt, że również deweloperzy są zainteresowani budową swoich inwestycji na tych terenach. Ogromny wpływ na rozwój Bielaw miał z pewnością inwestor City Parku, który rozpoczął już prace nad trzecim etapem inwestycji – Botaniq.

Ta nieruchomość to również dobry wybór dla rodzin z dziećmi. Na terenie inwestycji znajduje się plac zabaw, a w bliskiej odległości znajdziemy wiele terenów zielonych – jak chociażby Ogród Botaniczny, Park Kochanowskiego czy też Witosa. Dodatkowo, tuż obok, mieści się również Centrum Zabaw i Trampolin. Istotna będzie także bliskość placówek edukacyjnych – od podstawówek aż po Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, a także, w razie potrzeby również jednostek medycznych. „Dużą zaletą tego obszaru jest również bliskość centrum miasta i połączenia drogowe, umożliwiające szybki dojazd do różnych części miasta.” –  dodajeBłażej Bembnista.

Inwestycja została także doceniona w Rankingu Inwestycji, gdzie zajęła trzecie miejsce.
Więcej na temat rankingu i wyróżnionych inwestycji poniżej:

https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/bydgoszcz/ocena-q2-2019/

RynekPierwotny.pl – największy ogólnopolski portal zawierający oferty mieszkań i domów od deweloperów. Od 10 lat pomaga osobom szukającym w wyborze i zakupie własnego „M”. Serwis zawiera ponad 65 000 ofert: domów, mieszkań, lokali użytkowych oraz lokali inwestycyjnych. Swoich klientów wspiera również poradami ekspertów oraz bazą wiedzy zawierającą najważniejsze kwestie związane z zakupem mieszkania na rynku pierwotnym.