Wielu właścicieli aut decyduje się na zakup kamery samochodowej. Urządzenie te nagrywa trasę twojego pojazdu. Stworzone w ten sposób filmy mogą służyć za dowód, gdy dojdzie do wypadku na drodze, pozwalając uniknąć niesłusznych oskarżeń. Znaczna większość kamer samochodowych jest zasilana poprzez połączenie z gniazdem zapalniczki samochodu. Oznacza to, że nie działają one gdy silnik pojazdu jest wyłączony. Nawet wideorejestratory które mają funkcje służące do ochrony pojazdu, gdy ten stoi na parkingu (np. tryb parkingowy lub wykrycie ruchu), baterie o niskiej pojemności umieszczone w znacznej większości tego typu urządzeń sprawiają, że funkcje te nie są tak niezawodne, jak byśmy tego chcieli.

Niektóre samochody posiadają stałe zasilanie w gnieździe zapalniczki, jednak stanowią one zdecydowaną mniejszość dostępnych na rynku modeli. Odpowiedzią na potrzebę zapewnienia wideorejestratorom dostępu do stałego zasilania są dwa nowe produkty wpuszczone na rynek przez markę Xblitz.

Prosty zasilacz do wideorejestratorów  Xblitz R4 POWER przekazuje moc bezpośrednio z akumulatora pojazdu do kamery samochodowej, dzięki czemu urządzenie te może nagrywać nawet, gdy silnik pojazdu jest wyłączony. Zasilacz posiada czujnik napięcia, dzięki któremu odcina on zasilanie gdy spadnie ono do zbyt niskiego poziomu. Nie musisz przejmować się, że akumulator twojego pojazdu zostanie zupełnie rozładowany przez podłączony wideorejestrator. Urządzenie składa się z małego, czarnego pudełka oraz dwóch przewodów o długości metra i trzech metrów, dzięki czemu po instalacji nie musisz nawet myślec o tym, że urządzenie znajduje się w twoim aucie. Dodatkowo, Xblitz R4 POWER jest zabezpieczony przed: podłączeniem zestawu na odwrót, przegrzaniem, zwarciami oraz przeładowaniem. Jest to zasilacz, który dba o twoje bezpieczeństwo.Xblitz R5 POWER jest wielofunkcyjnym zasilaczem, który oferuje znacznie więcej opcji od wcześniej wspomnianego urządzenia. Zamiast być podłączonym bezpośrednio do kamery samochodowej, urządzenie te posiada jedno gniazdo zapalniczki oraz dwa porty USB, dzięki czemu możesz również zostać użyte, na przykład, do naładowania telefonu. Tak samo jak Xblitz R4 POWER, zasilacz ten posiada czujnik napięcia chroniący akumulator pojazdu przed nadmiernym rozładowaniem. Do tego posiada też licznik, dzięki któremu możesz ustalić okres czasu, po minięciu którego zasilacz automatycznie przestanie działać. Xblitz R5 POWER jest podłączany do akumulatora pojazdu poprzez skrzynię z bezpiecznikami samochodu. W zestawie do zasilacza dołączony jest komplet bezpieczników  oraz dokładne instrukcje instalacji.


Xblitz R4 POWER oraz Xblitz R5 POWER można nabyć na stronie producenta za 99,00 zł (Xblitz R4 POWER) oraz 149,00 zł (Xblitz R5 POWER).