We wrześniu Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski oraz Lokalne Organizacje Turystyczne zapraszają mieszkańców województwa na dwanaście jednodniowych wycieczek po regionie. Odwiedzić będzie można Bory Tucholskie, Inowrocław, Chełmno, Pałuki, Włocławek, Grudziądz, Golub-Dobrzyń, Koronowo, Nakło, Świecie, Toruń i Bydgoszcz. Pierwsze wycieczki już w najbliższy weekend (9-10 września).

Jak wziąć udział w akcji? Należy w tym miejscu zapoznać się z programem dedykowanym mieszkańcom konkretnego miasta i okolic, a następnie zakupić bilet w wysokości 10 zł.  Autokary zabiorą uczestników do zaprzyjaźnionych miejsc, w których będą czekać przewodnicy. Wystarczy wziąć ze sobą kanapki, napoje i dobry nastrój (w ciągu dnia będzie czas wolny, na odpoczynek; posiłek w lokalu gastronomicznym). Środki z zakupionych biletów zostaną przeznaczone na pomoc dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnicy, która przeszła przez nasz region 11/12 sierpnia.

 

-Kujawsko-Pomorskie to bogactwo, często jeszcze nieodkrytych, krajobrazów i zabytków historii. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszych miast i miasteczek podczas akcji „W Konstelacjach po wakacjach”. Oprócz poznania niezwykle interesujących miejsc, można także pomoc osobom poszkodowanym przez żywioł – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Pierwsze wycieczki odbędą się w sobotę 9 września. Wtedy to osoby z Tucholi będą mogły zwiedzić atrakcje Inowrocławia i okolic, między innymi Park Solankowy i Kalwarię Pakoską. Żninianie wybiorą się do Chełmna, by zobaczyć tamtejsze słynne Stare Miasto, a chełmnianie pojadą na Pałuki, miedzy innymi do Gąsawy, Żnina i Sielca. Tego dnia bohaterami wycieczek będą również Golub-Dobrzyń (dla mieszkańców Koronowa) i Koronowo (dla mieszkańców Golubia-Dobrzynia). Z kolei dzień później (niedziela, 10 września) mieszkańcy Włocławka będą zwiedzać zabytki Grudziądza, miedzy innymi Wzgórze Zamkowe z wieżą Klimek.

 

Kolejne zwiedzania odbędą się tydzień później. W sobotę (16 września) inowrocławianie pojadą w Bory Tucholskie, by zobaczyć miedzy innymi Wioskę Górniczą w Pile i Tucholę, torunianie wybiorą się do Bydgoszczy, a mieszkańcy Świecia i okolic do Nakła nad Notecią, zaś w niedzielę (17 września) nakielanie wybiorą się do Świecia. Ostatnimi akcentami w kolejnym tygodniu (sobota 23 września) akcji będą wycieczki do Włocławka dla mieszkańców Grudziądza oraz do Torunia dla bydgoszczan.

 

Więcej informacji o akcji „W Konstelacjach po wakacjach” na stronie: www.kujawsko-pomorskie.travel.