Wycieczki typu „free walking tours” zawitały do Bydgoszczy. Przez cały sezon zimowy wykwalifikowani młodzi przewodnicy zapraszają na sobotnie spacery w języku angielskim - godz. 11.00 i polskim -godz. 13.00.

Free Walking Tours to sposób na zwiedzanie znany w większości dużych europejskich miast. Zasada jest prosta – przewodnik spotyka się z turystami w konkretnym miejscu w wyznaczonym czasie, a po zakończonej wycieczce otrzymuje od nich podziękowanie w formie napiwków. Do grupy dołączyć można spontanicznie, nie ma konieczności wcześniejszego zapisywania się ani kupowania biletów. Taka forma spacerów to bez wątpienia wiele korzyści dla zwiedzających – przewodnik dokłada wszelkich starań, aby goście nie nudzili się podczas spaceru – w końcu to od jego zaangażowania, wiedzy i nawiązania kontaktu z grupą zależy ostateczne wynagrodzenie.

Po bydgoskiej Starówce oprowadzać będą przewodnicy z Walkative!, które jest organizatorem wycieczek m. in. w Krakowie, Gdańsku, Warszawie czy Poznaniu. Przewodnicy stojący z charakterystycznym żółtym parasolem czekają na chętnych turystów zarówno zagranicznych, jak i polskich.

Spacery odbywać się będą od listopada do kwietnia w każdą sobotę, o godz. 11.00 – w języku angielskim i o godz. 13.00 w języku polskim.  Miejscem zbiórki każdorazowo jest Most Staromiejski (szukaj przewodnika z żółtą parasolką)

Trasa zwiedzania: Stare miasto – makieta dawnej Bydgoszczy, ul. Jatki, Stary Rynek, Katedra, Wyspa Młyńska, skarb bydgoski, ul. Długa, pomnik Kazimierza Wielkiego

Szczegóły na  www.freewalkingtour.com