Bydgoskie Muzeum Okręgowe zaprasza na kolejny tematyczny spacer historyczny. 4 września poznacie staropolską Bydgoszcz i jej tajemnice.

Cofnijmy się w czasie! Wyruszmy w podróż po Bydgoszczy, jakiej nigdy nie widzieliśmy! Podczas spaceru dowiemy się, gdzie niegdyś przebiegały granice miasta, w którym miejscu znajdował się tętniący życiem rynek, a także gdzie wznosił się zamek. Większość staropolskiej Bydgoszczy będziemy musieli sobie wyobrazić, ale część zobaczymy własnymi oczyma.

Trasa zaczyna się w budynku MOB przy ul. Mennica 2. Tam będziemy zwiedzać wystawy „W grodzie Bydgosta” i „Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stała”. Później przejdziemy na Plac Teatralny i dalej ulicą Mostowa, Grodzką, przez Wały Jagiellońskie aż do Starego Rynku. Przewidywany czas spaceru to ok. 1,5 h. Zaczynamy o godz. 12:00.

Spacer poprowadzi Józef Łoś – archeolog, kustosz i kierownik Działu Archeologii w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy.

Aby wziąć udział w spacerze tematycznym, należy kupić bilet (8 zł). Można to zrobić na dwa sposoby: w kasie Muzeum Okręgowego przy ul. Gdańskiej 4 (z wyjątkiem poniedziałków) lub przelewem na konto nr 45 1240 1183 1111 0011 0159 1497. W tytule przelewu należy wpisać: „Wstęp do MOB – NAZWA WYBRANEGO SPACERU – imiona i nazwiska uczestników – adres e-mail – numery telefonu”.

O innych wrześniowych spacerach poczytacie na stronie muzeum, link tutaj.