Skarb odkopany przez archeologów w Bydgoskiej Katedrze zostanie pokazany w Muzeum Okręgowym. Na wystawie będzie można zobaczyć wszystkie znalezione przez badaczy przedmioty, w tym ponad 480 cennych monet.

Wystawa zorganizowana będzie w Europejskim Centrum Pieniądza na Wyspie Młyńskiej. Skarb ma zostać pokazany w specjalnie do tego celu przeznaczonej sali, opatrzony odpowiednim komentarzem. Po ekspozycji chętnych oprowadzać będą kuratorzy.
Docelowo, po niezbędnych pracach konserwatorskich, które systematycznie będą prowadzone, przedmioty w odmłodzonej wersji wrócą na wystawę stałą w bydgoskim muzeum.  

Skarb został znaleziony 2 stycznia tego roku podczas prac archeologicznych w Bydgoskiej Katedrze.  Kosztowności schowane zostały najprawdopodobniej w drewnianej skrzyni z metalowymi okuciami – drewno się nie zachowało. Najstarsza moneta pochodzi z 1570 roku - to dukat węgierski, a najmłodsza – z 1652 roku.  Wiele monet pochodzi ze Zjednoczonych Prowincji Niderlandzkich Ale są też inne. To m. in. dwudukaty bite w Gdańsku, dukat bity w Poznaniu i w Toruniu, monety pochodzące z Austrii, ale także monety tureckie. Wśród znalezionych przedmiotów są m. in. pierścienie, obrączki, wisiory, naszywki, w większości złote czy wysadzane kamieniami. Są także paciorki i dewocjonalia. W sumie – ponad 480 złotych monet i 200 artefaktów.