Coraz bliżej finiszu jest budowa nowego obiektu hotelowo-usługowego u zbiegu ulicy Grodzkiej i Podwale. Będzie on połączony „mostkiem” przerzuconym nad ulicą Jatki z budynkiem wybudowany wcześniej od strony ul. Mostowej. Trwa montaż konstrukcji.

Pomiędzy ulicami Jatki, Grodzką i Podwale powstaje hotel wraz z lokalami usługowymi, częścią konferencyjną i SPA. Od strony wschodniej zbudowana  został nowa część budynku.  Wyróżnia ją zaokrąglony narożnik od strony Rybiego Rynku, który wkrótce zostanie oszklony. Elewacja tej części obiektu wykonana została z cegły dostosowanej kolorystycznie do znajdujących się po drugiej stronie ul.  Grodzkiej spichrzy. Obecnie trwa szereg prac instalacyjnych i wykończeniowych wewnątrz. Powstaje też konstrukcja patio, które znajdzie się pomiędzy nowym budynkiem i rozbudowaną kamienicą przy ul. Grodzkiej. Przy okazji pieczołowicie odrestaurowano  wiele elementów zdobiących elewację (bonie, obramienia, gzymsy, konsole, tralki). Ten zespół budynków będzie też połączony przeszklonym łącznikiem z budynkami wybudowanymi wcześniej od strony ul. Mostowej, w których działa  między innymi restauracja i klub. Trwa montaż konstrukcji i jej szklenie.  Inwestorem jest spółka „Cukiernia Sowa”.

W tej części Bydgoszczy lokowane są też kolejne miejskie inwestycje. Przygotowywana jest rewitalizacja płyty Starego Rynku oraz ulic przyległych w tym Rybiego Rynku, a także remont konserwatorki i rozbudowa obiektów Teatru Kameralnego. Nowe funkcje ma pełnić też pobliska hala targowa.

Warto wiedzieć
Jednym z najstarszych łączników budynków w Bydgoszczy w formie mostków, jest obiekt znajdujący się nad ulicą Zaułek, łączący zabudowania przy Starym Rynku 24 i Długiej 41. Pochodzi on z końca XVIII wieku. Obecnie w budynkach mieści się Wojewódzka  i Miejska Biblioteka Publiczna im dr W. Bełzy.