16 czerwca (sobota) zapraszamy na drugą edycję kulinarnego pojedynku na noże. Do Bydgoszczy zawitają blogerzy kulinarni, którzy wezmą udział w konkursie i przygotują potrawy według swoich autorskich przepisów.

Do Bydgoszczy zawitają wyjątkowi blogerzy kulinarni, którzy wezmą udział w widowiskowym pojedynku kulinarnym. Zaprezentują swoje kulinarne umiejętności, a ich dania będą oceniać jurorzy – szefowie bydgoskich restauracji.

W ramach imprezy zostanie wybrana Bydgoska Potrawa Roku 2017 – szefowie kuchni, którzy na co dzień pracują w znanych restauracjach, będą przygotowywali dania, które trafią do degustacji mieszkańców. To właśnie mieszkańcy, którzy tego dnia odwiedzą Wyspę Młyńska wybiorą Bydgoską Potrawę Roku 2018.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie szwajcarski szef kuchni, krytyk kulinarny Kurt Scheller.

Oprócz kulinarnych wrażeń, przygotowano dodatkowe atrakcje. W programie imprezy znajdą się występy grup tanecznych i wokalnych. W specjalnej strefie dziecięcej ustawione zostaną zamki dmuchane i trampoliny, a zabawy poprowadzą animatorzy. Ponadto w programie: pokazy baniek mydlanych, malowanie twarzy, wata cukrowa czy występy szczudlarzy.

Na gości festiwalu czekać będzie także strefa Food Trucków, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś smacznego. Podczas imprezy nie może również zabraknąć olbrzymiego, bo na 1000 porcji tortu, który co roku cieszy się olbrzymim powodzeniem.

Blogger Food Festival odbędzie się 16 czerwca (sobota) na Wyspie Młyńskiej i potrwa od godziny 13:00 do 19:00.