Zachęcamy do skorzystania z Przyjaznych Deklaracji dla Miasta Bydgoszczy. To innowacyjna platforma, dzięki której bez wychodzenia z domu, w krótkim czasie i bez większych problemów przygotujecie własną deklarację podatkową.

PRZYJAZNE DEKLARACJE to innowacyjne, intuicyjne narzędzie do szybkiego i łatwego rozliczania podatków lokalnych. Dzięki platformie wypełnienie obowiązku podatkowego jest proste jak nigdy dotąd. Zrobisz to szybko i bez wychodzenia z domu!

Podatki lokalne, które można rozliczyć przy pomocy PRZYJAZNYCH DEKLARACJI:
•         Podatek od nieruchomości;
•         Podatek od środków transportowych;
•         Podatek rolny;
•         Podatek leśny.

Platforma pomoże w wypełnieniu deklaracji lub informacji, wyjaśni trudne urzędowe pojęcia prostym i zrozumiałym językiem dla mieszkańca, automatycznie dobierze stawki, wygeneruje deklaracje wraz z załącznikami do PDF. Można wydrukowane dokumenty podpisać odręcznie, wysłać pocztą lub doręczyć osobiście. Istnieje również możliwość złożenia dokumentów drogą elektroniczną podpisując je Profilem Zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Ze względu na wspólne bezpieczeństwo i oszczędność czasu mieszkańców jest to rekomendowana forma złożenia dokumentów do Urzędu.

Prezentacja pokazująca, jak skorzystać z platformy krok po kroku, znajduje się TUTAJ